Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 30 marca. Imieniny: Amelii, Dobromira, Leonarda
05/02/2023 - 12:45

Zawalił się dach domu w Rdzawce. Rodzina musiała uciekać

Niestety, intensywne opady śniegu, które nawiedziły nasz region powodują ogromne szkody. Najgorzej jest na Podhalu, gdzie zasypane jest niemal wszystko. Do ogromnego nieszczęścia doszło w gminie Rabka-Zdrój. Zawalił się tutaj dach domu.

Zawalił się dach w Rdzawce

Zima, która zaatakowała Małopolskę sprawiła, że służby mają ręce pełne roboty. Intensywne opady śniegu oznaczają, że podróżowanie jest zdecydowanie trudniejsze, a w niektórych miejscach niemożliwe. Przypomnijmy, że starostwo powiatu nowosądeckiego zdecydowało o zamknięciu jednej z dróg. Więcej na ten temat piszemy TUTAJ.

Śnieg sprawia również, że pod jego naporem załamują się dachy. Taką sytuację mieliśmy m.in. w sobotę w Zakopanem, gdzie załamał się garaż. Jeszcze bardziej niebezpiecznie zrobiło się jednak niedzielnego poranka w Rdzawce (gmina Rabka-Zdrój).

Około godziny piątej zawalił się drewniany dom. W środku znajdowała się 5-osobowa rodzina. Na szczęście widząc co się dzieje w porę zdążyli się ewakuować i nikt nie został poszkodowany. Niestety, stracili dach nad głową.

Strażacy interweniują na Podhalu

Straty są bardzo duże. Od kilku dni śnieg pada niezwykle intensywnie, co dla wielu konstrukcji dachowych powoduje duże zagrożenie. W akcji ratunkowej w Rdzawce brali udział strażacy z miejscowego OSP oraz JRG z Rabki.

Do podobnej interwencji doszło w sobotę w Ochotnicy Górnej. Także tutaj ogromne ilości śniegu znajdowały się na dachu schroniska młodzieżowego. Strażacy w porę go jednak zrzucili. Podhale jest obecnie całe białe. W Zakopanem jest już ponad 80 cm śniegu. ([email protected], fot.: OSP Rdzawka)

W domu w Rdzawce zawalił się dach
Niestety, intensywne opady śniegu, które nawiedziły nasz region powodują ogromne szkody. W Rdzawce zawalił się dach domu, w którym mieszkała 5-osobowa rodzina.


Dziękujemy za przesłanie błędu