Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
30/04/2021 - 17:30

Zarabiali duże pieniądze na nielegalnej grze. Grozi im 300 tys. złotych kary

Choć automaty do gier hazardowych w Polsce są nielegalne, to i tak niektórzy próbują w ten sposób zarobić duże pieniądze. Tak właśnie było w Limanowej. Nielegalny biznes przerwali policjanci wspólnie z pracownikami skarbówki.

Limanowscy policjanci, którzy na co dzień zajmują się zwalczaniem przestępstw gospodarczych podejrzewali, że w jednym z budynków na terenie Limanowej znajdują się nielegalne komputery do gier hazardowych.

27 kwietnia postanowili sprawdzić swoje podejrzenia. Wspólnie z pracownikami Krajowej Administracji Skarbowej w Krakowie weszli do lokalu i znaleźli trzy komputery z zainstalowanym oprogramowaniem służącym do gier hazardowych. Funkcjonariusze zabezpieczyli również inny nielegalny sprzęt oraz 1200 złotych gotówki. 

Zobacz też Zarabiali na automatach do gier. Nie uwierzycie, jaka grozi im kara

Osoby, które prowadziły nielegalny biznes, będą mieć problemy. Co im grozi?

- Za organizowanie gier na automatach albo innych urządzeniach przystosowanych do tego typu gier, grożą surowe kary w wysokości 100 tysięcy zł od jednego automatu. Taką karę pieniężną może ponieść nie tylko właściciel nielegalnych automatów, ale również osoba, która wydzierżawia lub wynajmuje lokal, w którym umieszczane są nielegalne automaty do gier hazardowych – wyjaśnia asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji.

Jakby tego było mało, za organizowanie gier hazardowych poza wysoką grzywną grozi również kara nawet trzech lat więzienia. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KPP Limanowa)Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020