Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 23 września. Imieniny: Bogusława, Liwiusza, Tekli
01/04/2020 - 12:30

Zakonnik oskarżony o molestowanie. Miał skrzywdzić aż trzy osoby

Prokuratura skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zakonnikowi. Duchowny jest oskarżony o molestowanie. Według śledczych skrzywdził aż trzy osoby. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Wiele razy informowaliśmy na łamach portalu Sądeczanin o ks. Marianie W., który został oskarżony o molestowanie ministrantów i lektorów. Według śledczych, duchowny miał wykorzystać seksualnie aż dwadzieścia dwie osoby małoletnie. Jak się okazało, w trakcie prowadzonego postępowania przeciwko kapłanowi, wyszły na jaw kolejne przestępstwa, których miał dopuścić się tym razem zakonnik z powiatu gorlickiego.

Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu postawiła duchownemu aż trzy zarzuty. Według śledczych, kapłan miał przemocą doprowadzić do gwałtu jedną z pokrzywdzonych osób. W stosunku do swojej drugiej ofiary miał wykorzystać zależność jaka występuje między kapłanem i lektorem i doprowadzić do obcowania płciowego.

- Oba powyższe przestępstwa zostały popełnione w październiku 2009 roku – informuje prokurator Leszek Karp, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu.

Z kolei trzecie przestępstwo, którego miał dopuścić się zakonnik, polegało na wykorzystaniu bezradności osoby pokrzywdzonej, która była pod wpływem alkoholu i doprowadzenia jej do „poddania się innej czynności seksualnej”. Do tego przestępstwa miało dojść w lutym 2012 roku.

Prokuratura skierowała do Sądu Rejonowego w Gorlicach akt oskarżenia przeciwko ks. J.O. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

[email protected] Fot. Ilustracyjna PixabayDziękujemy za przesłanie błędu