Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 20 stycznia. Imieniny: Fabioli, Miły, Sebastiana
16/01/2019 - 15:40

Wybrała się w samotną wędrówkę po górach. Nie wróciła na noc do pensjonatu

Miniona noc była bardzo pracowita dla gorlickich policjantów, strażaków oraz ratowników Grupy Krynickiej GOPR. Przez prawie trzy godziny szukali turystki, która wybrała się w pieszą wędrówkę po Beskidzie Niskim. Na szczęście wszystko dobrze się skończyło, a kobieta została odnaleziona cała i zdrowa.

Dwadzieścia minut po północy oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gorlicach odebrał zgłoszenie o zaginięciu.

- Wypoczywająca na terenie powiatu gorlickiego mieszkanka Tarnowa, która samotnie wybrała się w pieszą wędrówkę, nie powróciła do pensjonatu – poinformowała funkcjonariuszy osoba dzwoniąca.

Zobacz też Nocny dramat w Kamionce Wielkiej. Aż pięć osób trafiło do szpitala

Na miejsce pośpieszyli policjanci, strażacy oraz ratownicy Grupy Krynickiej GOPR. Poszukiwania rozpoczęli od miejsca, w którym kończy się szlak turystyczny. Kierowali się w stronę Gładyszowa. W trakcie akcji poszukiwawczej dostrzegli zagubioną turystkę. Kobieta zeszła ze szlaku turystycznego, którym się poruszała, ponieważ intensywne opady śniegu uniemożliwiły jej orientację w terenie.

Ratownicy udzielili wyczerpanej kobiecie pomocy, po czym przewieźli ją do pensjonatu, w którym była zakwaterowana.  

- Pamiętajmy, że w niesprzyjających warunkach atmosferycznych nietrudno zejść z wytyczonego szlaku i stracić orientację w terenie. Jeśli planujemy piesze wędrówki - zwłaszcza zimą – powinniśmy odpowiednio się do nich przygotować – apelują policjanci.

RG [email protected], Źródło KPP Gorlice, Fot. Grupa Krynicka GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Styczniowy miesięcznik "Sądeczanin"