Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 lutego. Imieniny: Donata, Gizeli, Łukasza
04/01/2019 - 14:15

Wkrótce minie rok od wypadku w Świdniku. Do sądu został przesłany akt oskarżenia

20 stycznia minie rok od tragicznego wypadku w Świdniku, w którym zginęły trzy osoby – 36-latkowie oraz ich 10-letni syn. Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu zakończyła już postępowanie.

- W grudniu przesłaliśmy akt oskarżenia do Sądu Rejonowego w Nowym Sączu – wyjaśnia Jarosław Łukacz, szef Prokuratury Rejonowej w Nowym Sączu.  

Mężczyzna, który uderzył samochodem w 3-osobową rodzinę, odpowie za spowodowanie wypadku ze skutkiem śmiertelnym oraz ucieczkę z miejsca zdarzenia. 21-letni sprawca nie udzielił poszkodowanym pomocy. Zbiegł z miejsca zdarzenia. Już na drugi dzień policjanci zapukali do drzwi jego domu i zatrzymali młodego mężczyznę. Od tego czasu przebywa w policyjnym areszcie. Pozostanie w nim przynajmniej do marca.

Zobacz też Wypadek w Świdniku. Prokurator ujawnia nowe informacje

21-latek tłumaczył, że prowadził samochód po pijaku. Śledczy przebadali go na obecność alkoholu w organizmie, ale w chwili zatrzymania, do którego doszło dopiero po kilkunastu godzinach, był trzeźwy. Teraz grozi mu od 2 do 12 lat więzienia.

- Zarówno stan techniczny pojazdu, jak i zachowanie osób pokrzywdzonych, nie miały wpływu na przebieg tego wypadku. W naszym przekonaniu wina leży po stronie osoby oskarżonej, która nie dostosowała techniki jazdy do warunków panujących na drodze – wyjaśnia prokurator Jarosław Łukacz. Już w lutym prawdopodobnie rozpocznie się rozprawa w sądzie.

RG [email protected], fot. RGDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020