Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 26 lipca. Imieniny: Anny, Mirosławy, Joachima
02/04/2020 - 14:25

Wielki pożar w Siołkowej. Spłonęły trzy samochody i część domu [ZDJĘCIA]

Kilkudziesięciu strażaków przez pięć godzin gasiło minionej nocy pożar w Siołkowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty jakie ponieśli właściciele są dość duże. Spłonęła część domu i trzy samochody.

Miniona noc była bardzo pracowita dla sądeckich strażaków. O godzinie 3.30 zostali postawieni na równe nogi. Otrzymali zgłoszenie, że w Siołkowej płonie wiata samochodowa. Pod wskazany adres natychmiast ruszyły zastępy z Nowego Sącza, Białej Niżnej, Siołkowej, Grybowa Białej, Starej Wsi oraz Krużlowej Niżnej i Wyżnej.

Zobacz też W Janczowej palił się budynek gospodarczy. Z żywiołem walczyło 59 strażaków

Po dotarciu na miejsce, oczom strażaków ukazał się dramatyczny widok. Płonęły trzy samochody osobowe oraz wiata. Pożar rozprzestrzenił się również na poddasze domu jednorodzinnego. Na szczęście domownicy zdążyli opuścić budynek o własnych siłach. Nikomu nic się nie stało. Właścicielowi udało się odjechać jednym z samochodów, który jeszcze nie był objęty ogniem.

Strażacy zamknęli zawór gazu i zaczęli polewać wodą płonące samochody oraz poddasze domu. Następnie ewakuowali z budynku rzeczy, które nie zostały zniszczone przez ogień.

- Po przybyciu pogotowia energetycznego odłączono całkowicie dopływ prądu do budynku, a pogotowie gazowe wymontowało licznik ze skrzynki gazowej – informują strażacy z Nowego Sącza.

Zobacz też Nocny pożar koło Limanowej. Mężczyzna z oparzeniami twarzy trafił do szpitala

Gdy sytuację udało się już opanować, ratownicy zajęli się rozbiórką spalonej konstrukcji. Wynieśli z budynku spalone rzeczy i jeszcze raz przelali je wodą. Na koniec sprawdzili cały obiekt kamerą termowizyjną oraz czujnikami tlenku węgla. Urządzenia nie wykazały żadnego zagrożenia. Na tym zakończyła się pięciogodzinna akcja, w której brało udział aż trzydziestu sześciu strażaków. Policjanci będą ustalać, jak doszło do tego pożaru.

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. PSP Nowy Sącz

Wielki pożar w Siołkowej. Spłonęły trzy samochody i część domu
Kilkudziesięciu strażaków przez pięć godzin gasiło minionej nocy pożar w Siołkowej. Na szczęście nikt nie ucierpiał, ale straty jakie ponieśli właściciele są dość duże. Spłonęła część domu i trzy samochody.


Dziękujemy za przesłanie błędu