Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 5 grudnia. Imieniny: Kryspiny, Norberta, Sabiny
24/10/2021 - 14:30

Wielki pożar w Przyszowej. Z ogniem walczyło kilka zastępów straży [ZDJĘCIA]

Mieszkańcy Przyszowej zapamiętają na długo niedzielny poranek. Pożar stodoły i budynku gospodarczego, który wybuchnął chwilę przed godziną 10, był tak duży, że kłęby dymu były widoczne z daleka. Z ogniem walczyło kilka jednostek straży pożarnej.

Fot.: OSP Przyszowa

Niedawno informowaliśmy o serii pożarów, które dotknęły w ostatnim czasie Sądecczyznę. Spłonęła m.in. drewniana szopa w Rytrze, stodoła i drewniany dom w Moszczenicy i budynki w Starym Sączu oraz Barcicach.

Kolejny raz doszło do podobnej sytuacji. Tym razem w Przyszowej (gmina Łukowica). Limanowscy strażacy otrzymali zgłoszenie chwilę przed godziną 10 i natychmiast ruszyli na miejsce. Jak się okazało płonął budynek gospodarczy i stodoła, tuż przy drodze powiatowej.

Fot.: OSP Przyszowa

Ogień szybko przybierał na sile, przez co pożar przybrał bardzo duże rozmiary. Kłęby unoszącego się dymu były widoczne z dużej odległości. Obok stodoły znajdował się również dom. Strażacy podjęli jednak skuteczne i szybkie działania, dzięki czemu płomienie się nie rozprzestrzeniły. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Fot.: OSP Przyszowa

Na miejscu, oprócz jednostek PSP Limanowa, pracowało także OSP Przyszowa, Łukowica, Stronie, Wysokie i Jastrzębie. Obecna była również policja i ratownicy medyczni. Akcja trwała kilka godzin. (m.pogwizd@sadeczanin.info, fot.: OSP Przyszowa, R.Gajewski)

Pożar stodoły i budynku gospodarczego w Przyszowej
Pożar stodoły, który wybuchnął chwilę przed godziną 10 w Przyszowej, był tak duży, że kłęby dymu były widoczne z daleka. Z ogniem walczyło kilka jednostek straży pożarnej.


Dziękujemy za przesłanie błędu