Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
14/11/2018 - 11:25

Uprawiali marihuanę w gminie Grybów. Narkotyki sprzedawali nieletnim

Uprawiał marihuanę i razem ze swoim kolegą sprzedawał narkotyki nieletnim. Myśleli, że uda im się uniknąć kary. Mieli pecha. Sądeccy policjanci byli sprytniejsi. Teraz mężczyźni najbliższe lata mogą spędzić za kratami.

Sądeccy policjanci, którzy na co dzień zajmują się przestępczością narkotykową odnieśli kolejny sukces. Ustalili, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Grybów ktoś uprawia marihuanę. 28 października funkcjonariusze wkroczyli na plantację. Znaleźli aż 10 krzewów konopi indyjskich oraz prawie 3 kg suszu marihuany. Pozostało im tylko ustalić właściciela, który prowadził ten nielegalny biznes.

Zobacz też Uprawiał marihuanę. Myślał, że pozostanie bezkarny

Śledczy bardzo szybko wytypowali sprawcę. 2 listopada o świcie wkroczyli do kilku domów i budynków gospodarczych, które dokładnie przeszukali. Zatrzymali dwóch mężczyzn, których przewieźli na komendę, a następnie przesłuchali.

Jednemu z mężczyzn policjanci przedstawili zarzuty przekazywania narkotyków osobom małoletnim. Za popełnienie tego przestępstwa może spędzić za kratami nawet 8 lat. Natomiast drugi z zatrzymanych odpowie przed sądem za uprawianie oraz posiadanie narkotyków, które następnie sprzedawał. Grozi mu 10 lat więzienia.

- Obaj przyznali się do zarzucanych im czynów – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji. Funkcjonariusze zabezpieczyli mienie zatrzymanych na kwotę kilku tysięcy złotych.

RG [email protected], Fot.  Ilustracyjna KPP Garwolin / KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe