Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 lutego. Imieniny: Konstancji, Krystiana, Sylwany
08/03/2018 - 10:40

Ukradł dwie pary spodni. Trafi za to za kraty

Nie miał w co się ubrać? Był aż tak zdesperowany, że ukradł dwie pary spodni przypadkowemu mężczyźnie. Teraz może spędzić w więzieniu aż pięć lat.

Do tragikomicznego zdarzenia doszło w Stróżach. Mężczyzna kupił w sklepie dwie pary spodni. Gdy wracał do domu, nagle zaczepił go nieznany mężczyzna i zabrał mu spodnie. 58-latek próbował odzyskać swoje zakupy, ale wtedy złodziej stał się wobec niego agresywny, a po chwili uciekł.

Poszkodowany natychmiast zgłosił kradzież na policję. Funkcjonariusze z Grybowa udali się na miejsce, rozpytali klientów i pracowników sklepu spożywczego, a następnie przeszukali pobliski teren w poszukiwaniu sprawcy.

 Policjanci bardzo szybko ustalili, kim jest złodziej. Okazało się, że jest nim 40-letni mieszkaniec gminy Grybów. Stróże prawa pojechali do jego domu. Mężczyzna był pijany – miał prawie promil alkoholu w organizmie. Został zatrzymany.

- Na drugi dzień, gdy wytrzeźwiał, policjanci postawili mu zarzut kradzieży rozbójniczej mniejszej wagi za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności. 40-latek przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak z sądeckiej policji.

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna Sadeczanin.infoDziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2019

Miesięcznik "Sądeczanin" luty 2020