Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 18 czerwca. Imieniny: Elżbiety, Marka, Pauli
06/06/2024 - 11:10

Uciekał pijany przed policjantami. Funkcjonariusze szukają świadków

Nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Na widok policjantów przyspieszył i zaczął uciekać poruszając się tak zwaną "ścieżką zdrowia". Niewiele brakowało, a doszłoby do tragedii. Na szczęście funkcjonariuszom w porę udało się zatrzymać bezmyślnego kierowcę. Mundurowi szukają teraz świadków całego zdarzenia.


Wszystko wydarzyło sie 1 maja w godzinach wieczornych. Podróżujący Mercedesem 33-letni mieszkaniec gminy Stary Sącz, przejeżdżając przez Starą Wieś, mimo wyraźnych znaków wydawanych przez policjantów, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i zaczął uciekać. W Limanowej skręcił w ulicę Kusocińskiego i poruszając się po odcinku wyłączonym z ruchu samochodowego, omal nie doprowadził do tragedii.

- Mężczyzna prowadził samochód z nadmierną prędkością, zmuszając pieszych do gwałtownego opuszczenia drogi w celu uniknięcia potrącenia. W ten sposób naraził osoby spacerujące tak zwaną "ścieżką zdrowia" na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - relacjonuje st. asp. Jolanta Batko z limanowskiej policji. 

Jak informuje limanowa.in, pościg zakończył się dopiero na ulicy Piłsudskiego. Jak się okazało, sprawca miał w organizmie aż dwa promile alkoholu. Jakby tego było mało, miał dożywotni zakaz kierowania pojazdami. 

Zobacz też Wypadek na przejściu dla pieszych. W centrum miasta samochód potrącił młodą kobietę

Mężczyzna usłyszał już kilka zarzutów, jednak policjanci cały czas prowadzą w tej sprawie czynności. Teraz zwrócili się z apelem do wszystkich świadków tego zdarzenia, aby zgłaszali się na komendę albo skontaktowali się z funkcjonariuszami pod numerem telefonu 47 83 45 400. ([email protected] fot. Ilustracyjna MP)Dziękujemy za przesłanie błędu