Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 8 lipca. Imieniny: Arnolda, Edgara, Elżbiety
16/02/2020 - 13:45

Turysta w lesie w Binczarowej znalazł zwłoki. Jest to ciało zaginionego 83-latka

Turysta spacerujący po lesie w Binczarowej znalazł rozkładające się zwłoki mężczyzny, które leżały na stromym zboczu. Jest to ciało 83-letniego mieszkańca Kąclowej, który zaginął początkiem stycznia. Rodzina potwierdziła jego tożsamość.

Dzisiaj w godzinach przedpołudniowych turysta znalazł w Binczarowej rozkładające się zwłoki. Ciało leżało w lesie na stromym zboczu. W tej chwili na miejscu pracują policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej sądeckiej policji oraz prokurator. Zwłoki zostały zabezpieczone przez śledczych. W najbliższych dniach zostaną przeprowadzone badania DNA.

- Nic nie wskazuje na udział osób trzecich ani na samobójstwo. Być może ta osoba spadła z wysokości, ponieważ ciało znajdowało się na stromym zboczu - wyjaśnia oficer dyżur Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Jak się okazało, jest to ciało zaginionego mieszkańca Kąclowej. Rodzina potwierdziła jego tożsamość. Przypomnijmy. 2 stycznia w godzinach porannych 83-latek przyjechał do Binczarowej, aby oddać samochód do naprawy. Około godziny 12 mieszkańcy widzieli go, jak spacerował w pobliżu kościoła, a około godziny 16, jak szedł drogą w kierunku Kąclowej. Gdy długo nie wracał do domu, zmartwiona rodzina postanowiła powiadomić policję. W Binczarowej, gdzie był widziany po raz ostatni, zaroiło się od służb ratunkowych, które aż do 2 w nocy szukały go. Następnego dnia poszukiwania zostały wznowione, ale i tym razem zaginionego mężczyzny nie udało się odnaleźć. Służby ratunkowe przeszukały lasy, cieki wodne i wszystkie inne miejsca, którymi ewentualnie mógł się poruszać. W akcji wykorzystano również śmigłowiec policyjny.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. Ilustracyjna KMP Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)