Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
05/10/2017 - 12:10

Trwają poszukiwania Adama Koncewicza w Pieninach. Czy 17-latek dotarł na Słowację?

Ratownicy z Grupy Podhalańskiej GOPR, policjanci i rodzina już od trzech dni szukają zaginionego Adama Koncewicza na Podhalu. Z 17-latkiem wciąż nie ma żadnego kontaktu.

Nie ustają poszukiwania zaginionego Adama Koncewicza z Tęgoborzy, który od piątku (29 września) nie daje znaku życia. 17-latek wyszedł z domu w piątek wczesnym rankiem, poszedł na przystanek i wsiadł do busa, aby dojechać do szkoły w Nowym Sączu. Chłopak wysiadł około godz. 7.20 na przystanku  na ul. Batorego w Nowym Sączu.

Zobacz także: Adam Koncewicz widziany w Krościenku. Mamy zdjęcie nagrania z monitoringu

Chwilę później czytelniczka naszego portalu widziała zaginionego, jak wsiadał do autobusu, który jechał do Krościenka. W tym samym dniu około godz. 10.40 chłopak był widziany w Krościenku. Zarejestrował go także tamtejszy monitoring.

Zobacz także: Nowy trop w poszukiwaniach zaginionego Adama Koncewicza. Widzieli go w Krościenku

17-latek nie miał w Krościenku ani okolicach żadnej rodziny i nie wiadomo co skłoniło go, aby tam jechać. W ciągu ostatnich dni nie nocował  w żadnym z tamtejszych pensjonatów. Być może poszedł w góry.

Zobacz także: Gdzie jest 17-letni Adam Koncewicz z Tęgoborzy? Wyszedł z domu i ślad po nim zaginął

- W tym momencie 17-latka na górskich szlakach szuka siedmiu ratowników GOPR. Sprawdzamy różne rejony górskie pomimo, że nie mamy pewności, że on tam jest – tłumaczy ratownik z Grupy Podhalańskiej GOPR.

- Adam mógł zabłądzić i zejść na Słowację. Wczoraj w okolicy Czerwonego Klasztoru odbywały się poszukiwania – mówi Ewa Zysk, ciocia zaginionego Adama.

Przypomnijmy! W dniu zaginięcia 17-latek ubrany był w granatowe spodnie dżinsowe, szarą kurtkę z niebieskimi zamkami, pod którą miał szarą bluzę z kapturem, z brązowymi skórzanymi wstawkami oraz sportowe buty z zielonymi podeszwami. Miał ze sobą plecak w drobną, szarą kratkę, bez emblematów. Aby łatwiej było go rozpoznać, rodzina przygotowała specjalne zdjęcie Adama w ubraniach, które miał na sobie w dniu zaginięcia.

Rysopis zaginionego: około 165 cm wzrostu; szczupła budowa ciała; jasne włosy, niekiedy uczesane na czoło; jasne oczy.

- Prosimy o kontakt wszystkich, którzy w piątek (29 września) około godz. 10.30 byli w Krościenku na rynku i zauważyli Adama albo coś innego, co przykuło ich uwagę, a może dopomóc w poszukiwaniach. Apelujemy także do tych, którzy w miniony weekend spacerowali po górach i spotkali Adama - mówi "Sądeczaninowi" ciocia zaginionego. - Jeśli ktoś z czytelników wybiera się w Pieniny i natknie się na jakiś ślad związany z Adamem Koncewiczem prosimy o kontakt z policją bądź rodziną 

Wszelkie informacje dotyczące zaginionego prosimy przekazywać do policjantów prowadzących sprawę, pod numery telefonów: (18) 4424650, lub (18) 4424651 lub też pod numer alarmowy 997.

RG [email protected] Fot. Rodzina Zaginionego/ KM Policji w Nowym Sączu/ Grupa Podhalańska GOPRDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)