Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 23 sierpnia. Imieniny: Apolinarego, Miły, Róży
23/01/2019 - 21:10

Tragiczny wypadek na drodze krajowej w Witowicach. Kierowca zakleszczony w aucie

Na drodze krajowej numer 75 w Witowicach Górnych zderzyły się czołowo dwie osobówki. Przez kilka godzin "krajówka" była całkowicie zablokowana. Jeden z kierowców był zakleszczony w pojeździe.

Dzisiaj kilka minut po godzinie 13 w Witowicach Górnych doszło do dramatycznego wypadku. Na drodze krajowej numer 75 czołowo zderzyły się dwa samochody osobowe. Siła uderzenia musiała być bardzo duża, bo Suzuki zatrzymało się na prawym boku na barierze drogowej. Podobnie BMW po zderzeniu obróciło się o 180 stopni i zatrzymało się na barierze.Po chwili na sygnale przyjechały zastępy strażackie z Nowego Sącza, Łososiny Dolnej oraz Rożnowa, a także karetki pogotowia i policja. Droga krajowa została całkowicie zablokowana.

Kierowca, który podróżował BMW wyszedł z samochodu o własnych siłach. Skarżył się na ból, dlatego został zabrany do szpitala w Nowym Sączu na badania. Kierowca Suzuki był zakleszczony w aucie. Na szczęście był przytomny. Strażacy musieli rozcinać pojazd, aby wydobyć poszkodowanego. Mężczyzna został przetransportowany do karetki pogotowia, a następnie do sądeckiego szpitala.

Zobacz też Kolizja za kolizją. Samochody uszkodzone, ranni w szpitalu [ZDJĘCIA]

Z uszkodzonych pojazdów na drogę wylały się płyny eksploatacyjne i paliwo. Strażacy wspólnie z policjantami wyznaczyli objazd na czas akcji ratowniczej. Gdy funkcjonariusze zakończyli już czynności dochodzeniowe, rozbite pojazdy zostały usunięte na pobocze drogi.


RG [email protected] Fot. PSP Nowy Sącz

Tragiczny wypadek na drodze krajowej w Witowicach. Kierowca zakleszczony w aucie
Fot. PSP Nowy Sącz / OSP Łososina Dolna
Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu


Sierpniowy miesięcznik "Sądeczanin"