Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 27 października. Imieniny: Iwony, Noemi, Szymona
11/10/2021 - 14:40

Tragiczny finał wyprawy na górę Parkową w Krynicy. Serce 65-latka przestało bić

Za nami piękny, jesienny weekend. Słoneczna pogoda sprzyjała górskim wędrówkom. Na szlakach był bardzo duży ruch. Niestety doszło do kilku groźnie wyglądających wypadków.

W minioną sobotę duży ruch był na Przehybie. To właśnie tam wiele osób postanowiło spędzić weekend. Nie wszyscy jednak miło będą wspominać to miejsce. W trakcie wyprawy małe dziecko, które wybrało się na górę razem ze swoimi rodzicami, doznało urazu nogi i nie było w stanie kontynuować wędrówki. Ratownik dyżurujący na Przehybie udzielił mu pomocy, a następnie dziecko razem z rodzicami zostało przewiezione przez goprowców do doliny.

Niemal w tym samym czasie, ratownicy z Grupy Krynickiej GOPR toczyli na górze Parkowej walkę o życie 65-letniego mężczyzny. Jego serce nagle przestało bić. Niestety mimo długiej reanimacji ratownikom nie udało się przywrócić akcji serca.

Dla goprowców pracowita była również noc z soboty na niedzielę. Ratownicy górscy udzielali pomocy 40-letniej turystce, która w Bacówce nad Wierchomlą doznała urazu głowy. Goprowcy przetransportowali ją do doliny Szczawnika. Tam przekazali ją załodze pogotowia ratunkowego.

W minioną niedzielę też nie obyło się bez interwencji Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. W godzinach popołudniowych ratownicy pospieszyli do doliny Czarnego Potoku na pomoc mężczyźnie, który doznał urazu głowy. Goprowcy udzielili mu pomocy, a następnie przekazali ratownikom medycznym z pogotowia ratunkowego. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Grupa Krynicka GOPR)Dziękujemy za przesłanie błędu