Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 listopada. Imieniny: Jakuba, Stefana, Romy
10/06/2021 - 12:40

Tragedia w Wierchomli Wielkiej. Nad ranem znaleźli w lesie powieszone ciało

Niestety śmierć znów była szybsza niż pomoc. W lesie w Wierchomli Wielkiej mieszkańcy znaleźli powieszone ciało około 60-letniego mężczyzny. Wszystko wskazuje na to, że targnął się na własne życie. Prokuratura bada przyczyny tragedii.

Mieszkańcy Wierchomli Wielkiej – wioski położonej w gminie Piwniczna-Zdrój – są wstrząśnięci tragedią, która w minioną środę rozegrała się w ich małej miejscowości. Tuż przed godziną ósmą, mieszkańcy znaleźli w lesie ciało około 60-letniego mężczyzny. Jak udało nam się dowiedzieć, mężczyzna przy użyciu paska od spodni powiesił się na jednym z drzew.

Członkowie rodziny, którzy go znaleźli natychmiast wezwali pomoc. Błyskawicznie na miejscu zjawili się strażacy z Wierchomli i Nowego Sącza, a także policja i pogotowie ratunkowe. Niestety na ratunek było za późno. Mężczyzna już nie żył.  

Na miejscu pracowali policjanci z grupy dochodzeniowo-śledczej sądeckiej policji wspólnie z prokuratorem. Śledczy będą ustalać, dlaczego doszło do tej tragedii.

Niestety w ostatnim czasie na Sądecczyźnie bardzo często dochodzi do prób samobójczych. Tak jak już informowaliśmy na łamach „Sądeczanina”, w minioną niedzielę 24-letni mężczyzna chciał skoczyć z mostu heleńskiego. Na szczęście tym razem tragedii udało się zapobiec, a to wszystko dzięki 20-letniemu Dawidowi i 19-letniemu Jakubowi. Młodzi bohaterowie wracając z basenu, zauważyli młodego mężczyznę, który stał na krawędzi mostu heleńskiego i znajdował się za barierkami. Nie zastanawiając się ani chwili, podeszli do niego i zaczęli rozmowę. Udało im się namówić go, aby nie działał pochopnie. Dzięki ich namowom, wrócił w bezpieczne miejsce.

  • Jeśli potrzebujesz rozmowy z psychologiem, możesz zwrócić się do Całodobowego Centrum Wsparcia pod numerem 800 70 2222. Pod telefonem, mailem i czatem dyżurują psycholodzy Fundacji ITAKA udzielający porad i kierujący dzwoniące osoby do odpowiedniej placówki pomocowej w ich regionie. Z Centrum skontaktować mogą się także bliscy osób, które wymagają pomocy. Specjaliści doradzą co zrobić, żeby skłonić naszego bliskiego do kontaktu ze specjalistą.
  • Ośrodek Interwencji Kryzysowej w Nowym Sączu, ul. Śniadeckich 10,  tel. 18 449 04 98
  • Poradnia Zdrowia Psychicznego, Aleje Wolności 49, tel. 18 442 56 28

(r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Ilustracyjna JM)Dziękujemy za przesłanie błędu

13. Festiwal Biegowy 2022- trwają zapisy!