Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 21 kwietnia. Imieniny: Jarosława, Konrada, Selmy
29/03/2024 - 11:25

Tragedia w sądeckiej firmie tuż przed świętami. Prokuratura prowadzi śledztwo

To straszna wiadomość. W jednej z sądeckich firm tuż przed świętami Wielkanocnymi rozegrały się dramatyczne wydarzenia. Śledztwo w sprawie śmierci pracownika prowadzi sądecka prokuratura rejonowa.

Tragedia w sądeckiej firmie

Ogromna tragedia tuż przed świętami Wielkanocnymi. Jak już informowaliśmy, środowego popołudnia doszło do makabrycznego wypadku na terenie jednej z sądeckich firm. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mowa o firmie działającej na osiedlu Zawada.

Służby ratunkowe bardzo szybko udały się na miejsce. Niestety, na pomoc było już za późno. Pracownika nie udało się uratować. 46-latek zginął na miejscu. Był mieszkańcem Sądecczyzny. 

Prokuratura prowadzi śledztwo w sprawie śmierci mieszkańca Sądecczyzny 

Na miejscu, oprócz policjantów, pojawił się również prokurator oraz biegły sądowy z zakresu BHP. Śledztwo prowadzi prokuratura rejonowa z Nowego Sącza. Prokurator Sylwia Lenart-Cabała poinformowała “Sądeczanina”, że dotyczy “narażenia pracownika na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo doznania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, na skutek niedopełnienia przez osobę odpowiedzialną za bezpieczeństwo i higienę pracy obowiązków w tym zakresie, przez co poniósł śmierć na miejscu”. Przytacza w tym zakresie także artykuły z kodeksu karnego.

- Aktualnie zasięgnięto opinii biegłego celem przeprowadzenia oględzin i otwarcia zwłok. Jednocześnie, z uwagi na wstępny etap prowadzonego postępowania przygotowawczego oraz dobro śledztwa prokuratura rejonowa w Nowym Sączu nie udziela szczegółowych informacji odnośnie przebiegu zdarzenia - dodaje Sylwia Lenart-Cabała. ([email protected], fot.: RG/ zdjęcie ilustracyjne)Dziękujemy za przesłanie błędu