Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 25 maja. Imieniny: Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny
03/08/2019 - 23:40

Tragedia podczas prac rolniczych w gminie Korzenna. Nie żyje kombajnista

Podczas prac rolniczych, kombajn przewrócił się i przygniótł mężczyznę. Niestety jego obrażenia były tak poważne, że nie udało się go uratować. Zginął na miejscu. Śledczy ustalają, jak doszło do tej tragedii.

Około godziny 22 w Siedlcach w gminie Korzenna doszło do tragicznego wypadku. Podczas prac rolniczych, kombajn przewrócił się i przygniótł 57-letniego mieszkańca Siedlec. Niestety jego obrażenia były tak poważne, że nie udało się go uratować. Zginął na miejscu. Ratownicy medyczni odstąpili od medycznych czynności ratunkowych.

Zobacz też Dramatyczny finał prac rolniczych. Kombajn wpadł do potoku [ZDJĘCIA]

Droga między Siedlcami a Słowikową była całkowicie zablokowana aż do godziny 5. Na miejscu pracowali funkcjonariusze z grupy dochodzeniowo-śledczej sądeckiej policji wspólnie z prokuratorem. Jak doszło do tej tragedii?

- Mieszkaniec Siedlec wracając z pola kombajnem, skręcając na drogę powiatową, zjechał z przepustu do rowu prawym kołem. Maszyna przewróciła się i przygniotła kombajnistę, który poniósł śmierć na miejscu - wyjaśnia funkcjonariusz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 

To już kolejny wypadek podczas prac rolniczych w ostatnich dniach. Przypomnijmy. 20 lipca do podobnego zdarzenia doszło w Podolu Górowej, gdzie kombajn wypadł z drogi i stoczył się do potoku. Na szczęście kierowcy nic poważnego się nie stało.

Zobacz też Wypadek w Wawrzce. Traktor potrącił 4-letniego chłopca

Z kolei 26 lipca w Wawrzce (gmina Grybów), 32-letni mężczyzna cofając traktorem, potrącił 4-letnie dziecko. Śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego zabrał rannego chłopca do szpitala.

- Pamiętajmy, że lato to nie tylko czas wypoczynku i rekreacji, ale również wytężonej pracy w gospodarstwach rolnych. Użytkowanie specjalistycznych maszyn rolniczych może nieść różnego rodzaju niebezpieczeństwa, dlatego policjanci apelują o rozwagę i rozsądek podczas wykonywania prac polowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Zadbajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone. Pamiętajmy, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych - apelują policjanci.

RG [email protected] Fot. OSP SiedlceDziękujemy za przesłanie błędu