Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 11 maja. Imieniny: Igi, Mamerta, Miry
03/05/2021 - 06:15

Tragedia na drodze w Olszówce. Nie żyje pieszy potrącony przez samochód

Trwająca właśnie majówka zapisała się tragicznie w gminie Mszana Dolna. W niedzielny wieczór, około godziny 23 w miejscowości Olszówka auto potrąciło 43-letniego mężczyznę. Mimo reanimacji, nie udało się go uratować.

Kończyła się majówkowa niedziela, gdy służby ratownicze otrzymały dramatyczne wezwanie o pomoc. Na drodze powiatowej w Olszówce samochód marki Opel Astra potrącił pieszego.

Na miejsce wypadku pojechali strażacy z tej miejscowości, a także z Raby Niżnej, z Limanowej (posterunku czasowego w Mszanie Dolnej), oraz z Rabki. Przyjechała policja i pogotowie ratunkowe.

Najpierw strażacy reanimowali pieszego, a potem, kiedy karetka dotarła na miejsce zdarzenia, reanimację prowadził już zespół medyczny ambulansu. Niestety, mimo wysiłków ratowników nie udało się uratować życia 43-letniemu mężczyźnie.

Na miejscu wypadku do późnych godzin nocnych pracowali policjanci, biegły do spraw wypadków drogowych oraz prokurator. Policjanci wspólnie z prokuratorem badają, jak doszło do tej tragedii i kto zawinił.

Jak dowiedział się Sądeczanin kierowca pojazdu, który potrącił mężczyznę był trzeźwy.

i.michalec@sadeczanin.info, fot. RG – zdjęcie ilustracyjne.Dziękujemy za przesłanie błędu

SĄDECZANIN ROKU 2020