Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 9 lipca. Imieniny: Hieronima, Palomy, Weroniki
25/03/2019 - 12:30

Szukali poroży, znaleźli zwłoki. Makabryczne odkrycie w Beskidzie Sądeckim

Dwaj mężczyźni, którzy szukali poroży jeleni, natknęli się na zwłoki. Ciało, które znaleźli było już w stanie rozkładu. Prawdopodobnie wisiało w lesie od kilku miesięcy. Czynności dochodzeniowe prowadzą policjanci z Nowego Targu.

Zbieracze poroży dokonali makabrycznego odkrycia w Beskidzie Sądeckim. W pobliżu Doliny Czarnej Wody w Paśmie Radziejowej natknęli się na zwłoki, które znajdowały się w zaawansowanym stadium rozkładu. Ciało wisiało na drzewie już od kilku miesięcy.  

- Mężczyzna miał na sobie koszulkę z krótkim rękawem. Zwłoki znajdowały się w takim miejscu, że były trudne do zauważenia nawet teraz, gdy nie ma jeszcze liści na drzewach, a co dopiero w okresie letnim – wyjaśnia ratownik Grupy Podhalańskiej GOPR.

Zobacz też Tragiczny wypadek w Obidzy: samochód wpadł do potoku. Nie żyje kierowca

Mężczyźni, którzy znaleźli zwłoki, natychmiast poinformowali nowotarską policję. Funkcjonariusze zabezpieczyli ciało, które w najbliższych dniach zostanie poddane sekcji. Niewykluczone, że są to zwłoki 51-letniego mężczyzny, który 24 lipca poszedł do lasu w Jaworkach i ślad po nim zaginął. Do tej pory nie wrócił do domu i nie skontaktował się z bliskimi.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)