Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 28 marca. Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
17/01/2020 - 10:30

Szklanka na drodze. Rozbity Mercedes i uszkodzone ogrodzenie

Miniona noc była bardzo mroźna. Niektórzy kierowcy musieli dzisiaj rano skrobać z szyb grubą warstwę lodu. Niska temperatura sprawiła też, że na drogach jest szklanka. Przekonały się o tym osoby, które nad ranem uderzyły samochodem w ogrodzenie w Świdniku.

Kierowcy muszą być dzisiaj bardzo ostrożni. Drogi są śliskie i jest mgła, która utrudnia widoczność. Już wcześnie rano o godzinie 5.30 służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi. Z centrali alarmowej Mercedesa do Centrum Powiadamiania Ratunkowe trafiło zgłoszenie, że w Świdniku doszło do wypadku. Natychmiast we wskazane miejsce ruszyli strażacy z Nowego Sącza i Łososiny Dolnej, a także policja i pogotowie.

Zobacz też Samochód wypadł z drogi i zatrzymał się w chaszczach. A co z kierowcą?

Okazało się, że w Świdniku przy drodze krajowej numer 75 samochód Mercedes prawdopodobnie wpadł w poślizg, wypadł z drogi i uderzył w ogrodzenie. Autem podróżowały dwie osoby. Miały sporo szczęścia, bo wyszły z tej kolizji bez szwanku. Zostały przebadane przez ratowników medycznych, ale nie było potrzeby, aby jechały do szpitala.

Uszkodzony samochód znajdował się poza jezdnią. Strażacy przeszukali pobliski teren, aby sprawdzić czy w kolizji nie brały udziału jeszcze inne osoby.

Zobacz też Jazda po Nowym Sączu z duszą na ramieniu. Mgła gęsta jak mleko

Droga była bardzo śliska, dlatego służby ratunkowe zwróciły się do zarządcy drogi z prośbą o zadysponowanie na miejsce piaskarki. Na tym zakończyła się akcja ratunkowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez SYGNAŁ

RG [email protected] Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu