Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
13/02/2021 - 16:20

Strażacy pomagali załogom karetek. Zwozili dwóch chorych [ZDJĘCIA]

Sądecczyzna jest regionem, w którym dotarcie w ziemie do niektórych miejsc jest zadaniem karkołomnym. W takich sytuacjach zawsze spieszą z pomocą strażacy. Właśnie ich wsparcia potrzebowały wczoraj załogi pogotowia ratunkowego. Medycy musieli dotrzeć, i to jak najszybciej, do chorych osób. Nieoceniony okazał się strażacki samochód z napędem na cztery koła.

Taka sytuacja miała miejsce w Żeleźnikowej Wielkiej (gmina Nawojowa) oraz w Kamionce Wielkiej. Medykom, którzy potrzebowali pomocy w dojeździe do chorych pomagali strażacy z Nowego Sącza oraz z OSP w Królowej Górnej.

Strażacy dowieźli załogę pogotowia ratunkowego do chorego w Żeleźnikowej Wielkiej.

- Po zbadaniu pacjenta okazało się, że mężczyzna wymaga transportu do szpitala ze względu na bezpośrednie zagrożenie życia – powiedział Sądeczaninowi st. bryg. Paweł Motyka, zastępca komendanta miejskiego PSP w Nowym Sączu.

Strażacy pomogli załodze karetki pogotowia ratunkowego przetransportować chorego do karetki, która czekała na parkingu koło kościoła. Mężczyzna trafił do szpitala.

Podobne wezwanie o pomoc w dojeździe, tym razem do chorej dziewczynki nadeszło z Kamionki Wielkiej.

W tej miejscowości potrzebna była pomoc strażaków w zwiezieniu 3-letniego dziecka z domu do karetki. Ambulans nie mógł dojechać do miejsca zamieszkania dziecka. Droga dojazdowa miała duże wzniesienie i była zasypana śniegiem.

- Dziecko znajdowało się w domu pod opieką ratownika pogotowia ratunkowego – mówi nasz rozmówca. - Strażacy zwieźli je oraz matkę do karetki, która czekała w pewnej odległości od posesji.

Takich przypadków, kiedy strażacy wspierają w zimie ratowników pogotowia ratunkowego można by mnożyć. (i.michalec@sadeczanin.info, fot. PSP w Nowym Sączu).

Strażacy pomagali załogom karetek. Zwozili dwóch chorych [ZDJĘCIA]
Sądecczyzna jest regionem, w którym dotarcie w ziemie do niektórych miejsc jest zadaniem karkołomnym. W takich sytuacjach zawsze spieszą z pomocą strażacy. Właśnie ich wsparcia potrzebowały wczoraj załogi pogotowia ratunkowego. Medycy musieli dotrzeć, i to jak najszybciej, do chorych osób.


Dziękujemy za przesłanie błędu