Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 17 listopada. Imieniny: Grzegorza, Salomei, Walerii
23/06/2019 - 11:15

Spłonął budynek w Tabaszowej. Właściciel pod wpływem silnego stresu zasłabł

To była dramatyczna walka z żywiołem. W Tabaszowej płonął domek letniskowy. Jakby tego było mało, pożarem zagrożone były również pobliskie budynki. Strażacy ponad trzy godziny walczyli z ogniem.

W nocy z piątku na sobotę kilkanaście minut przed godziną 2 łuna ogniowa rozświetliła niebo nad Tabaszową. Palił się drewniany domek letniskowy. Na miejsce ruszyli strażacy z Nowego Sącza, Tabaszowej, Tęgoborzy i Łososiny Dolnej.

Zobacz też Samochód dostawczy stanął w ogniu. Zagrożony był pobliski budynek

Gdy pierwsze zastępy dotarły pod wskazany adres, pożarem objęty był już cały obiekt. Jakby tego było mało, zagrożone były dwa pobliskie budynki. Zostały one opuszczone przez mieszkańców jeszcze przed przybyciem strażaków.

Ratownicy bardzo szybko przystąpili do gaszenia pożaru. Zabezpieczyli miejsce i polewali wodą płonący domek letniskowy oraz pobliskie budynki, aby nie doszło do rozprzestrzenienia się ognia. Następnie za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzili budynki, które były bezpośrednio zagrożone i zerwali z nich nadpaloną elewację.

Zobacz też Musieli uciekać z płonącego samochodu. Z auta został jedynie spalony wrak

W trakcie akcji gaśniczej, właściciel obiektu widząc płonący budynek pod wpływem silnego stresu zasłabł. Strażacy wezwali karetkę i udzielili poszkodowanemu wsparcia psychicznego. Ratownicy medyczni po dotarciu na miejsce, przebadali mężczyznę, ale odmówił on zabrania do szpitala na badania.

Dach płonącego budynku częściowo zawalił się. Gdy strażacy ugasili już ogień, rozebrali drewnianą konstrukcję oraz pokrycie dachowe. Wszystkie elementy sprawdzili kamerą termowizyjną, aby wyeliminować ewentualne zarzewie ognia. Gdy urządzenie nie wykazało żadnego zagrożenia, strażacy zakończyli trwającą ponad trzy godziny akcję. Na tę chwilę nie wiadomo, co było przyczyną pożaru.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu