Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
22/01/2021 - 15:35

Spędzi w więzieniu 16 lat. Zapadł wyrok w sprawie zabójstwa w Znamirowicach

Sąd Okręgowy w Nowym Sączu wydał wyrok w sprawie zabójstwa 80-letniej mieszkanki Znamirowic. Do tej tragedii doszło we wrześniu 2019 roku. 26-letni morderca został skazany na 16 lat więzienia. Wyrok nie jest prawomocny.

18 stycznia w Sądzie Okręgowym w Nowym Sączu zapadł wyrok w sprawie zabójstwa 80-letniej mieszkanki Znamirowic. O popełnienie tego przestępstwa został oskarżony 26-letni Mateusz J. Za samo zabójstwo, sąd wymierzył mu karę 15 lat pozbawienia wolności. Ponadto mężczyzna był oskarżony o liczne kradzieże i włamania. Za popełnienie tych przestępstw sąd skazał go na kolejne lata więzienia.

- Sąd wymierzył mu karę łączną 16 lat pozbawienia wolności. Sędzia zastrzegł, że kara Mateusza J. ma być wykonywana w systemie terapeutycznym, a więc z uwzględnieniem leczenia uzależnień, które zostały u niego stwierdzone – powiedział nam rzecznik Sądu Okręgowego w Nowym Sączu sędzia Bogdan Kijak.

Wyrok jest nieprawomocny. Prokuratura domagała się dla 26-latka kary 25 lat pozbawienia wolności, ale jak na razie do sądu nie wpłynęło odwołanie.

Do tej tragedii doszło jesienią 2019 roku. Tak jak już wiele razy pisaliśmy na łamach „Sądeczanina”, 80-latka, która od kilkunastu lat mieszkała w Znamirowicach, sprowadziła się tutaj z Warszawy. W przeszłości już wiele razy była okradana.

Zobacz też Brutalne morderstwo w Znamirowicach. Śledczy sprawdzą poczytalność zabójcy

Ciało kobiety zostało znalezione dopiero wtedy, gdy jej córka próbowała się z nią skontaktować, ale ta nie odbierała od niej telefonu. Zaniepokojona kobieta poprosiła sąsiada 80-latki, aby sprawdził, czy wszystko u niej w porządku. Niestety mężczyzna nie mógł dostać się do budynku, dlatego wezwał policję. Gdy funkcjonariusze otworzyli drzwi i weszli do środka, znaleźli zwłoki staruszki. Na jej ciele były liczne rany.

Mundurowi na początku podejrzewali o morderstwo najbliższego sąsiada kobiety. Nawet został on zatrzymany, ale bardzo szybko okazało się, że ktoś inny jest odpowiedzialny za to zabójstwo. Funkcjonariusze bardzo szybko zatrzymali 26-letniego Mateusza J., który usłyszał zarzut zabójstwa.

Do morderstwa doszło na tle rabunkowym. 26-latek włamał się do domu 80-letniej kobiety, a następnie zaatakował ją, zadając jej ciosy młotkiem w głowę. Mężczyzna ukradł biżuterię, którą wyrzucił, kiedy zorientował się, że ma niewielką wartość. Jak się okazało, sprawca był uzależniony od narkotyków i miał już na swoim koncie kilka przestępstw. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. RG)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021