Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
31/12/2018 - 15:55

Śledczy badają, jak doszło do dramatu przy ul. Krakowskiej

Wciąż nie wiadomo, dlaczego w jednej z kamienic przy ulicy Krakowskiej w Nowym Sączu doszło do wybuchu gazu. Lokatorzy opuścili budynek i obecnie znaleźli schronienie u swoich bliskich.

- Na miejscu pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza i technik kryminalistyki z sądeckiej policji, którzy przeprowadzili oględziny. Dzisiaj będą one kontynuowane w obecności biegłego sądowego – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Zobacz też Nowy Sącz: wybuch gazu w kamienicy naruszył ściany budynku

Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego postanowił wyłączyć z użytkowania pierwsze i drugie piętro kamienicy. Lokatorzy znaleźli schronienie u swoich bliskich. Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w sobotę 29 grudnia około godziny 15.36. Po wybuchu w mieszkaniu zaczęło się palić. Lokatorzy bardzo szybko ugasili pożar za pomocą gaśnicy proszkowej. Niestety poparzona została 69-letnia kobieta. Załoga pogotowia ratunkowego zabrała poszkodowaną do sądeckiego szpitala. Pomocy medycznej potrzebował też 84-letni mieszkaniec drugiego piętra. Mężczyzna trafił do szpitala na badania, ale jeszcze tego samego dnia opuścił placówkę medyczną. W chwili wybuchu w budynku przybywało 11 osób. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Nie wymagali pomocy medycznej.

RG [email protected], fot. PSP w Nowym Sączu.Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)