Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 2 lipca. Imieniny: Kariny, Serafiny, Urbana
12/07/2019 - 14:15

Seryjna złodziejka wpadła w ręce policjantów. O jej losie zadecyduje sąd

Kradła portfele, dowody osobiste i karty bankomatowe. Myślała, że pozostanie bezkarna. Myliła się. Złodziejka jest już w rękach policjantów. O jej losie zadecyduje teraz sąd.

Kobieta dopuściła się kilku kradzieży w 2018 roku, a także od 1 lutego do 12 kwietnia bieżącego roku. Na swoje ofiary wybierała klientów marketów, drogerii, a nawet placówek bankowych w Dąbrowie Tarnowskiej, Starym Sączu, Bieczu i Nowym Sączu. Łupem kobiety padły cztery portfele, w których znajdowało się 6848 złotych, a także sześć dowodów osobistych oraz trzy karty bankomatowe.

Sądeccy policjanci ustalili i zatrzymali 54-latkę. Kobieta usłyszała zarzuty kradzieży oraz posługiwania się cudzym dokumentem tożsamości za co grozi kara do pięciu lat więzienia.

- Z racji tego, że kobieta część przestępstw popełniła w krótkich odstępach czasu i z wykorzystaniem takiej samej sposobności, a dodatkowo czynów tych dopuściła się w ciągu pięciu lat po odbyciu co najmniej sześciu miesięcy kary za podobne przestępstwo, dlatego sąd może orzec zwiększony wymiar kary – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

 Funkcjonariusze wystąpili z wnioskiem do prokuratury, a ta do sądu o zastosowanie wobec podejrzanej środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Sąd przychylił się do tego wniosku. Złodziejka w oczekiwaniu na wyrok spędzi najbliższe dwa miesiące za kratami.

- By ustrzec się przed kradzieżą nie należy chować portfela w łatwo dostępną dla złodzieja zewnętrzną kieszeń kurtki/bluzy/swetra czy tylną kieszeń spodni, jak również przechowywać go w reklamówce czy torebce, która luźno wisi na ramieniu, ponieważ takie sposoby chowania pieniędzy, nie są dla kieszonkowca żadnym utrudnieniem – apelują policjanci. - Najlepiej schować portfel w wewnętrzną, niewidoczną dla złodzieja część odzieży, a torebkę lub saszetkę trzymać blisko siebie, tak by mieć ją stale pod kontrolą. Policjanci zalecają również, aby panie trzymały torebki pod pachą, co uniemożliwi złodziejowi ich wyrwanie lub odcięcie paska.

Opr. RG [email protected], Źr. i Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Aktywnie w Małopolsce