Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 20 września. Imieniny: Eustachego, Faustyny, Renaty
28/08/2017 - 20:40

Schowali marihuanę w majtkach. Teraz będą siedzieć

Trzech nastolatków usłyszało zarzut posiadania narkotyków. Policjanci znaleźli marihuanę w ich bieliźnie, samochodzie i domach.

Kilka dni temu, uwagę sądeckich policjantów zwrócił samochód marki Audi zaparkowany na ul. Jana Pawła II w Starym Sączu. Przy pojeździe stało czterech mężczyzn, którzy zaczęli zdradzać swoje zdenerwowanie na widok policjantów. Jak się okazało trzech z nich miało przy sobie marihuanę, a u dwóch mężczyzn policja znalazła ją w bieliźnie.

Zobacz także: 19 –latek jechał 152 km/h w terenie zabudowanym. Teraz będzie podróżował pieszo

- Narkotyki znajdowały się też w pojeździe, zamknięte w szklanym słoiku schowanym w tyle samochodu. Funkcjonariusze ustalili również, że wszystkie posiadane przez młodych mężczyzn narkotyki pochodzą z prywatnej uprawy – informuje Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Dalej sprawy potoczyły się już bardzo szybko. Policjanci udali się do domu jednego z zatrzymanych, który mieszkał na terenie gminy Łącko. Tam funkcjonariusze z Referatu do walki z Przestępczością Narkotykową sądeckiej policji znaleźli, a następnie zabezpieczyli sześć krzewów konopi indyjskich o rozmiarze 40-60 cm wysokości.

Dwaj mężczyźni usłyszeli zarzut posiadania narkotyków, a trzeci odpowie za uprawę i przetwarzanie środków odurzających.

- Za popełnione przestępstwa młodym mężczyznom grozi do trzech lat pozbawienia wolności – dodaje Policjantka.

RG [email protected] Fot. KM Policji w Nowym SączuDziękujemy za przesłanie błędu

Miesięcznik Sądeczanin - wydanie wrześniowe