Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 13 kwietnia. Imieniny: Artemona, Justyny, Przemysławy
08/04/2021 - 10:55

Prowadził nielegalny biznes. Grozi mu grzywna, a nawet więzienie

Znalazł sposób, jak zarobić duże pieniądze. Choć robił to nielegalnie, wydawało mu się, że pozostanie bezkarny. Nie spodziewał się, że do jego domu wejdą policjanci, którzy przyłapią go na gorącym uczynku. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu kara grzywny, ograniczenia, a nawet pozbawienia wolności.

Grybowscy policjanci podejrzewali mieszkańca powiatu nowosądeckiego o to, że wytwarza i nielegalnie sprzedaje papierosy bez polskich znaków akcyzy. Mundurowi postanowili sprawdzić swoje przypuszczenia, dlatego weszli do jego mieszkania. Znaleźli w nim około dwa kilogramy krajanki tytoniowej, czterdzieści pięć paczek papierosów, trzy pudełka wypełnione tytoniem, dwieście pustych opakowań po papierosach różnych marek, pudełka z gilzami, papierośnice oraz urządzenie służące do wytwarzania papierosów i maszynę do produkcji krajanki tytoniowej.

W trakcie przeszukania okazało się, że mężczyzna na terenie ogródka działkowego przechowuje jeszcze sprasowane liście tytoniu przeznaczone do dalszej obróbki. Funkcjonariusze zabezpieczyli dwadzieścia siedem kilogramów liści, a także maszynę do ich krojenia.

Jak się okazało, we wrześniu ubiegłego roku nabył trzydzieści kilogramów suszu tytoniowego bez polskich znaków akcyzy. W ten sposób naraził skarb państwa na stratę ponad szesnastu tysięcy złotych.

- Mężczyzna usłyszał zarzut nabywania wyrobów akcyzowych bez polskich znaków akcyzy oraz wytwarzania papierosów bez wymaganego wpisu do rejestru producentów wyrobów tytoniowych i ich sprzedaży – wyjaśnia podkom. Justyna Basiaga z sądeckiej policji.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanych mu czynów. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem. Grozi mu wysoka grzywna, kara ograniczenia albo pozbawienia wolności do roku. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu