Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 20 czerwca. Imieniny: Bogny, Rafaeli, Rafała
22/04/2024 - 12:40

Pracownica banku oszukiwała klientów. Przywłaszczyła sobie ogromną sumę pieniędzy

Pracownica mBanku oszukiwała swoich klientów. Kobieta przywłaszczyła sobie ogromną sumę pieniędzy. Myślała, że uda jej się przechytrzyć wszystkich i pozostanie bezkarna. Tak się jednak nie stało. Została zatrzymana i aresztowana przez policjantów. Teraz czeka ją surowa kara.


Prokuratura Okręgowa w Nowym Sączu skierowała do sądu wniosek o skazanie bez rozprawy byłej pracownicy mBanku Pauliny S. Śledczy zarzucają jej popełnienie licznych oszustw i przywłaszczenie znacznej kwoty pieniędzy na szkodę banku oraz jego klientów.

Policjanci zabezpieczyli znaczną sumę pieniędzy, które zgromadziła na rachunkach bankowych, a także na rachunkach innych osób, którymi ona dysponowała. 

- Podejrzana przyznała się do popełnienia zarzuconych jej czynów i zgodziła się na wymierzenie jej kary 3 lat pozbawienia wolności, kary grzywny 300 stawek dziennych przyjmując po 20 zł za wartość stawki, obowiązku naprawienia szkody w całości, to jest w kwocie 1 359 362,69 zł i obowiązku poniesienia kosztów postępowania w całości - informuje prokurator Justyna Rataj-Mykietyn, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Nowym Sączu. 

Zobacz też Groźny pożar w restauracji. Kilkadziesiąt osób ewakuowanych z płonącego obiektu 

W przypadku dziewiętnastu przestępstw popełnionych przez Paulinę S., prokuratura wyłączyła je z prowadzonego śledztwa w celu odrębnego przeanalizowania. W tym celu śledczy prowadzą szereg intensywnych czynności, które mają wyjaśnić wszelkie okoliczności tych spraw. (RG, fot. Ilustracyjna)Dziękujemy za przesłanie błędu