Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
10/05/2019 - 17:40

Pożar w Bereście. Z kotłowni wydobywały się płomienie i kłęby dymu

W jednym z budynków mieszkalnych w Bereście wybuchł pożar. Zapaliła się kotłownia. Strażacy przez dwie godziny walczyli z ogniem.

Dzisiaj rano po godzinie 5 w gminie Krynica-Zdrój zawyły syreny. Strażacy z Krynicy, Berestu, Kamiannej, Polan i Piorunki ruszyli na sygnale do Berestu, gdzie płonął budynek mieszkalny. Po dotarciu na miejsce okazało się, że pożar wybuchł w kotłowni.  

- Ogień wydostawał się na zewnątrz budynku i rozprzestrzenił się do innych pomieszczeń bezpośrednio przylegających do kotłowni – informują strażacy. W chwili, w której wybuchł pożar, w budynku znajdowały się trzy osoby. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

Zobacz też Przeżyli horror. Mercedes, którym podróżowali wbił się w drzewo

Strażacy polewali płonącą kotłownię oraz sąsiednie pomieszczenia wodą. Następnie weszli do budynku w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i otworzyli okna, aby przewietrzyć pomieszczenia. Po ugaszeniu pożaru sprawdzili budynek za pomocą kamery termowizyjnej. Następnie wynieśli z kotłowni pozostałości węgla i drewna, które jeszcze raz przelali wodą. Po dwugodzinnej akcji strażacy wrócili do jednostek. Policjanci ustalają, co było przyczyną pożaru.  

RG [email protected], Fot. OSP Berest / PSP Nowy Sącz

Pożar w Bereście. Z kotłowni wydobywały się płomienie i kłęby dymu
W jednym z budynków mieszkalnych w Bereście wybuchł pożar. Zapaliła się kotłownia. Strażacy przez dwie godziny walczyli z ogniem. Fot. OSP Berest / PSP Nowy Sącz


Dziękujemy za przesłanie błędu