Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 30 października. Imieniny: Augustyny, Łukasza, Urbana
24/06/2020 - 11:35

Policyjny pościg za mieszkańcem gminy Korzenna. Skończyło się fatalnie

Fatalnie zakończył się policyjny pościg za mieszkańcem gminy Korzenna. Mężczyzna stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował. Strażacy musieli rozcinać auto, aby wydobyć rannego kierowcę, który jak się okazało, był nietrzeźwy i miał zakaz prowadzenia pojazdów.

W sobotni wieczór (20 czerwca) po godzinie 21 sądeccy policjanci otrzymali informację, że drogami Krużlowej Niżnej „wężykiem” jedzie Volkswagen. Funkcjonariusze szybko udali się na miejsce i zauważyli wskazany pojazd w pobliżu stacji paliw.

- Tor jego jazdy faktycznie wskazywał na to, że kierowca może być pijany, dlatego funkcjonariusze dali mu sygnał do zatrzymania się – informuje podkom. Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Zobacz też Zdradziło go nerwowe zachowanie. Może trafić do więzienia nawet na 3 lata

Początkowo pojazd zaczął zwalniać, po czym nagle skręcił w lewo i z dużą prędkością ruszył w kierunku Wojnarowej. Mundurowi natychmiast ruszyli za nim w pościg. Bezmyślny kierowca nie ujechał daleko. Stracił panowanie nad samochodem, wjechał do przydrożnego rowu i dachował.

Jak się okazało, pojazdem jechały dwie osoby. Pasażerowi nic się nie stało, ale kierujący był zakleszczony. Policjanci wspólnie z osobami postronnymi udzielili mu pomocy. Po chwili przyjechała straż pożarna z Nowego Sącza i Wojnarowej oraz pogotowie ratunkowe. Strażacy wyciągnęli rannego mężczyznę z auta i przekazali ratownikom medycznym.

Zobacz też Powiesił się na drzewie. Mieszkańcy znaleźli jego ciało

Policjanci ustalili, że mężczyzna prowadził samochód mając w organizmie 1,5 promila alkoholu. Jakby tego było mało, miał zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

- Prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości podlega grzywnie, karze ograniczenia albo pozbawienia wolności do 2 lat. Sąd może orzec środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres od 3 do 15 lat – wyjaśnia podkom. Iwona Grzebyk-Dulak.

Jeżeli jednak sprawca dopuścił się tego czynu mając zakaz prowadzenia pojazdów, a tak było w tym przypadku, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

RG [email protected] Fot. IlustracyjnaDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)