Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 8 marca. Imieniny: Beaty, Juliana, Wincentego
23/01/2021 - 00:10

Policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Wpadł na gorącym uczynku

Sądeccy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód dostawczy, w którym jak się później okazało były przewożone worki z krajanką tytoniową bez polskich znaków akcyzy. Kierowca i jednocześnie właściciel nielegalnego towaru naraził skarb państwa na straty w wysokości około 250 tysięcy złotych.

Policjanci z Nowego Sącza podczas prowadzonej kontroli drogowej, na terenie powiatu nowosądeckiego zatrzymali jeden z przejeżdżających samochodów dostawczych.

- Kiedy kontrolowali przestrzeń ładunkową pojazdu, zauważyli duże foliowe worki, w których znajdowała się krajanka tytoniu nieoznaczonego polskimi znakami akcyzy. Policjanci zatrzymali mężczyznę i skonfiskowali nielegalny towar – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Jak się później okazało, mężczyzna przewoził 220 kilogramów nielegalnej krajanki tytoniu. Naraził skarb państwa na straty sięgające ponad 244 tys. zł.

- Na podstawie zgromadzonych materiałów sprawca usłyszał od policjantów zarzut nabywania, przechowywania i przewożenia wyrobów akcyzowych stanowiących przedmiot czynu zabronionego. Za to przestępstwo grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat albo obie te kary łącznie – dodaje Aneta Izworska. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu

Marcowy miesięcznik Sądeczanin 2021