Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 24 stycznia. Imieniny: Felicji, Roberta, Sławy
08/02/2018 - 11:20

Policjanci spotkali się z uczniami sądeckich szkół

Już w najbliższy piątek uczniowie z Małopolski rozpoczną ferie zimowe. Policjanci odwiedzili sądeckie szkoły. Spotkali się z dziećmi, z którymi rozmawiali o zasadach bezpiecznego wypoczynku.

Dzielnicowy Krzysztof Pazgan spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 7 w Nowym Sączu. Policjant opowiedział dzieciom o sposobach aktywnego wypoczynku zimowego, a także o niebezpieczeństwach, które mogą zdarzyć na stoku narciarskim czy lodowisku.  

- Funkcjonariusz przypomniał, że na stoku należy zjeżdżać z szybkością dostosowaną do swoich umiejętności i do panujących warunków, a także zawsze zwracać uwagę na inne osoby, by nie wyrządzić im szkody – wyjaśnia Iwona Grzebyk-Dulak, rzecznik prasowy sądeckiej policji.

Każde dziecko otrzymało pamiątkową broszurę, w której znajduje się  „dekalog narciarza”. W podobnym spotkaniu wzięli udział dzielnicowi Aneta Mazur i Karol Jamrozowicz. Policjanci opowiadali o bezpieczeństwie dzieciom z niepublicznego Przedszkola Jaś i Małgosia w Nowym Sączu.

Zobacz też To nie żarty, w zimie ludzie zamarzają. Nie pozwólmy na to, reagujmy!


Mówili najmłodszym o prawidłowym zachowaniu na drodze. Przypomnieli też, aby za każdym razem, gdy poruszają się pieszo po zmroku, zakładali odblask, który może uratować ich zdrowie i życie.

Zobacz też Jak sądecka policja wabi do służby młody narybek [ZDJĘCIA]


RG r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu