Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 12 grudnia. Imieniny: Ady, Aleksandra, Dagmary
05/11/2018 - 13:30

Policjanci podsumowali akcję Znicz: mniej wypadków i kolizji, ale więcej rannych

Sądeccy policjanci podsumowali akcję Znicz. Zmniejszyła się liczba wypadków i kolizji drogowych. Niestety wzrosła liczba osób rannych i kierowców, którzy jechali pod wpływem alkoholu.

Zakończyła się policyjna akcja Znicz, która trwała od 31 października do 4 listopada. W ciągu ostatnich pięciu dni w pobliżu cmentarzy oraz na drogach całej Sądecczyzny pojawiło się więcej policjantów niż zwykle. Funkcjonariusze pomagali podróżnym dotrzeć na groby bliskich oraz dbali o to, aby nie tworzyły się korki.

Zobacz też Nie dojechali na cmentarz. Trafili do szpitala

Policjanci udzielali pomocy kierowcom, ale również reagowali na lekceważenie zasad bezpieczeństwa. Funkcjonariusze zwracali uwagę na nadmierną prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszanie pierwszeństwa, jazdę bez zapiętych pasów oraz przewożenie dzieci bez fotelików ochronnych. Podczas każdej kontroli policjanci sprawdzali alkomatem trzeźwość kierowców.

Od 31 października do 4 listopada na Sądecczyźnie doszło do 7 wypadków i 50 kolizji, w których rannych zostało aż 13 osób. Policjanci zatrzymali aż 19 kierowców, którzy kierowali pojazdem pod wpływem alkoholu. U siedmiu z nich alkomat wykazał ponad 0,5 promila alkoholu, a u dwunastu od 0,2 do 0,5 promila.

W ubiegłym roku akcja Znicz trwała 7 dni. W tym czasie doszło do 9 wypadków i 54 kolizji, w których rannych zostało 10 osób. Policjanci zatrzymali wtedy 8 pijanych kierowców.

RG [email protected], Fot. KMP Nowy Sącz / PSP Nowy Sącz

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcjiDziękujemy za przesłanie błędu