Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 21 maja. Imieniny: Jana, Moniki, Wiktora
12/02/2018 - 10:50

Pokonali tysiące kilometrów. Wpadli na krakowskim lotnisku

Uciekli z Iranu. Załatwili nielegalne dokumenty. Chcieli dostać się do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Nie udało się. Pogranicznicy Karpackiego Oddziału Straży Granicznej nie dali się nabrać. Na krakowskim lotnisku zatrzymali nielegalnych migrantów.

Kobieta i mężczyzna wyjechali z Iranu ponad miesiąc temu. Następnie wsiedli do samolotu i przylecieli do Turcji. Kolejne dni wędrówki odbyli pieszo. Potem znów lecieli samolotem, aż w końcu dotarli do Grecji. Tam załatwili sobie nielegalne dokumenty, które miały być przepustką do dowolnego państwa w Unii Europejskiej.

Cudzoziemcy próbowali dostać się do Niemiec i Wielkiej Brytanii. Wydawało się, że wszystko się uda, ale wtedy na krakowskim lotnisku spotkali pograniczników. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty dwójki podróżnych, którzy przylecieli z Aten.  

Obcokrajowcy pokazali do kontroli grecki oraz węgierski dowód osobisty. Dokumenty wzbudziły u pograniczników podejrzenia, dlatego sprawdzili je skrupulatnie. Okazało się, że są podrobione. Ponadto w bagażu kobiety znajdował się fałszywy polski dowód osobisty. Obywatele Iranu usłyszeli już zarzuty i dobrowolnie poddali się karze. Sąd postanowił, aby na czas wyjaśnienia sprawy, zostali umieszczeni w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców.

RG [email protected] Fot. KOSG

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście, zaznacz fragment z błędem i wyślij do redakcji

Katalog firm Sądeczanin.info - tu znajdziesz firmy SądecczyznyDziękujemy za przesłanie błędu


Majowy miesięcznik "Sądeczanin" już w kioskach