Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 26 maja. Imieniny: Eweliny, Jana, Pawła
05/11/2021 - 12:00

Podczas prac drogowych w Piorunce wybuchł pożar. Zapaliła się koparka

Podczas prac drogowych, które są prowadzone w Piorunce koło Krynicy, wybuchł pożar. Zapaliła się koparko-ładowarka. Ogień zagrażał także innym maszynom.

Strażacy przez półtorej godziny gasili pożar koparko-ładowarki, która podczas prowadzonych prac drogowych w Piorunce nagle zapaliła się. Do zdarzenia doszło w czwartkowy wieczór przed godziną osiemnastą. Jako pierwsi na miejscu zjawili się strażacy z miejscowej jednostki. Chwilę później dotarły straże z Krynicy i Berestu.

Zobacz też Tragiczny finał poszukiwań mieszkańca Starego Sącza. 51-latek nie żyje

Tuż obok palącej się maszyny znajdowała się równiarka, która także była zagrożona pożarem, dlatego strażacy musieli działać bardzo sprawnie, aby uratować sprzęt. Niezwłocznie zaczęli polewać wodą i pianą płonący pojazd.

Gdy ogień udało się już ugasić, strażacy oświetlili teren i sprawdzili kamerą termowizyjną koparko-ładowarkę. Na koniec usunęli spalone elementy kabiny i schłodzili bak paliwa. Na tym zakończyli akcję. Jak na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. ([email protected] fot. PSP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu