Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
03/03/2021 - 00:15

Pędził jak szalony ulicami Nowego Sącza. Przez takich kierowców giną ludzie

Ledwo zdał prawo jazdy, a już je stracił. Na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Jakby tego było mało, policjanci skierowali sprawę do sądu, który zdecyduje o wysokości kary. Co takiego zrobił 18-letni kierowca?

Policjanci sądeckiej drogówki kilka dni temu kontrolowali prędkość na ulicy Królowej Jadwigi w Nowym Sączu. Ich uwagę przykuł Peugeot, który poruszał się z wielką prędkością. Policyjne urządzenie pokazało, że kierowca jechał 120 km/h w terenie zabudowanym. 

Przy tej ulicy znajdują się przedszkola, sklepy i przychodnia i zawsze jest bardzo duży ruch. To jednak w żaden sposób nie zraziło nierozważnego kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość o 70 km/h. Swoją brawurową jazdą stwarzał zagrożenie dla innych uczestników ruchu, dlatego natychmiast został zatrzymany przez policjantów do kontroli.

- Poruszanie się po ruchliwej ulicy z taką prędkością, uniemożliwia zareagowanie na niespodziewaną sytuację na drodze, dlatego policjanci podjęli zdecydowaną reakcję wobec osiemnastoletniego kierowcy Peugeota – wyjaśnia Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Funkcjonariusze zatrzymali prawo jazdy bezmyślnemu kierowcy, a na jego konto trafiło 10 punktów karnych. Z uwagi na rażące przekroczenie dopuszczalnej prędkości, policjanci odstąpili od ukarania go mandatem i sprawę skierowali do sądu, który zdecyduje o wysokości kary. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu