Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
29/04/2024 - 10:40

Oszuści znów wymyślili coś nowego. Mogą zadzwonić również do ciebie

Oszuści znów zaatakowali. Tym razem wymyślili coś nowego. Dzwonią do ludzi starszych i oferują książki telefoniczne, a potem szantażują postępowaniem komorniczym. Bądźcie ostrożni.

Oszuści bez skrupułów wykorzystują starsze osoby. Ostatnio wymyślili coś zupełnie nowego, aby tylko osiągnąć swój cel. Dzwonią do seniorów i naciągają na książki telefoniczne. Schemat działania zawsze jest ten sam. Starsza osoba myśli, że rozmawia z przedstawicielem firmy telekomunikacyjnej, z którą zawarła umowę. Bez zastanowienia podaje swój adres. Pracownik firmy przy okazji pyta, czy klient byłby zainteresowany kupnem książki z numerami telefonów. Gdy pada odpowiedź twierdząca, rozłącza się.

Zobacz też Jej samochód dachował w potoku. 23-letnia kobieta na długo zapamięta tę podróż

Po kilku tygodniach do domu seniora przyjeżdża kurier, wręcza mu książkę i żąda pieniędzy. Twierdzi, że klient przez telefon zawarł umowę. Dodaje też, że jeśli nie uiści zapłaty, czeka go postępowanie komornicze, wówczas przerażony klient płaci.

Prosimy o ostrożność w zawieraniu umów z bliżej nieokreślonymi przedstawicielami firm, oferującymi różnego rodzaju produkty i usługi. W razie wątpliwości należy dokładnie sprawdzić daną firmę np. w internecie lub poprosić o pomoc policję. ([email protected] Źr. KPP Sztum, Fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu