Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 26 listopada. Imieniny: Leona, Leonarda, Lesławy
06/11/2019 - 07:00

Od kradzieży koni w Kurowie upłynęły już prawie trzy miesiące. Nowe wieści

- Co mam powiedzieć. Moich koni nadal nie ma. Nie mam żadnych informacji. Policja pracuje nad sprawą, ale… - mówi z nutą rezygnacji w głosie Andrzej Woda, hodowca koni na Sądecczyźnie, właściciel stadniny w Klimówce, w gminie Chełmiec, który w sierpniu tego roku stracił pięć hodowlanych klaczy.

Od tej kradzieży upłynie niebawem trzy miesiące i…

Czytaj takżeIzby: kolejna kradzież koni w regionie. Czy to przypadek?

Przypomnijmy, że Andrzej Woda stracił w nocy z 16 na 17 sierpnia pięć hodowlanych klaczy. Złodzieje wyprowadzili je z ogrodzonego i zabezpieczonego pastwiska znajdującego się w Kurowie, nieopodal mostu przy drodze krajowej nr 75, który niebawem będzie wyburzany pod nowy most. To jeszcze nie wszystko. Dwa konie (klacz i źrebaka) stracił wtedy też jego sąsiad.

Sądecka policja nadal, jak się okazuje, prowadzi tę sprawę, a Prokuratura Rejonowa w Nowym Sączu ją nadzoruje.

- Dochodzenie w tej sprawie zostało przedłużone do 20 grudnia br. – mówi Jarosław Łukacz, prokurator rejonowy w Nowym Sączu. – Analizowany jest zebrany materiał dowodowy. Mam tu na myśli nagrania z monitoringów zabezpieczonych przez policję przy trasach wjazdowych i wyjazdowych. Są one analizowane m.in. pod kątem tego, czy kamery monitoringu nie uchwyciły ewentualnych sprawców tej kradzieży. Pozostaje też kwestia wytypowania w jakich ewentualnie pojazdach te zwierzęta były przewożone, ustalenia numerów rejestracyjnych tych pojazdów i dochodzenia do ich właścicieli.

Czytaj takżeHucuły zniknęły z pastwiska w stadninie. Właściciele ufundowali nagrodę

Prokurator Łukacz dodaje, że na miejscu kradzieży koni w Kurowie policja zabezpieczyła podczas prowadzonych oględzin szereg śladów biologicznych, traseologicznych i daktyloskopijnych. Także i one są teraz poddawane analizie.

- Rozważamy powołanie biegłych z konkretnych dziedzin kryminalistycznych, którzy przygotowaliby opinie w kwestii tych zabezpieczonych śladów – mówi prokurator. - Nadal są przesłuchiwani świadkowie.

[email protected], fot. fot. IM, Fb Stadnina Klimkówka A.Woda.Dziękujemy za przesłanie błędu