Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Piątek, 19 kwietnia. Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
22/09/2018 - 20:15

Nowy Sącz: wiecie co to jest? To szczątki auta po wypadku na I Brygady

Do wyjątkowo groźnego wypadku doszło 22 września około godziny 13 na Alejach Piłsudskiego w Nowym Sączu. Przy I Brygady zderzyły się dwie osobówki - siła zderzenia był tak duża, że oba auta wyleciały z drogi a jedno dachowało.

- Kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków na drodze i zderzył się z toyotą. Oba samochody wylądowały w krzakach poza drogą – opisuje przebieg wypadku oficer dyżurny KMP w Nowym Sączu.

Pojazdami podróżowały w sumie trzy osoby. Obrażenia pasażera BMW były na tyle poważne, że zdarzenie zakwalifikowano jako wypadek. 22-letniemu sprawcy z Krynicy-Zdroju zatrzymano od razu prawo jazdy a o ostatecznym wymiarze kary zadecyduje sąd.

Zobacz też: Fuks stulecia! Auto przebite na wylot barierą jak rożnem a kierowca cały!

Strażacy ze swojej strony dodają, że BMW było tak uszkodzone, że aby wydobyć pasażera trzeba było pruć karoserię. U poszkodowanego stwierdzono natomiast bardzo poważne obrażenia kończyn dolnych.

- Poszkodowany był przytomny, ale przygnieciony częściami samochodu – obrazuje oficer durny KM PSP w Nowym Sączu. Sprawca jechał od strony Krynicy-Zdroju a do zdarzenia doszło niedaleko tzw. dzikiego ronda, czyli przy skrzyżowaniu ulic Al. Piłsudskiego i I Brygady.  

Ale na tym nie koniec. Do podobnego wypadku doszło tez na ulicy Grottgera w Grybowie, niedaleko zamku tzw. Starej Baśni. Pierwsza informacja, która wpłynęła do służb ratowniczych mówiła o tym, że jakiś samochód wypadł z drogi. Potem okazało się, że doszło tu zderzenia dwóch pojazdów. Na szczegóły trzeba jednak zaczekać.

ES [email protected] Fot.: Dariusz Bielec / KM PSP w Nowym Sączu

Zderzenie na I Brygady
Fot.: KM PSP w Nowym Sączu


Dziękujemy za przesłanie błędu