Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 11 kwietnia. Imieniny: Filipa, Izoldy, Leona
18/02/2021 - 13:20

Nocne poszukiwania w Klęczanach. 24-latek poszedł na spacer z psem i nie wrócił

Strażacy, policjanci i ratownicy z Grupy Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz szukali minionej nocy 24-letniego mieszkańca Klęczan, który wyszedł z psem na spacer i długo nie wracał. Zaniepokojona rodzina poprosiła o pomoc służby ratunkowe, bo zaginiony mężczyzna ma zaniki pamięci i jego życie było zagrożone.

Dochodziła godzina dwudziesta, jak sądeckie służby ratunkowe zostały postawione na równe nogi.

- 24-latek, który ma zaniki pamięci, wyszedł na spacer z psem i do tej pory nie wrócił do domu – poinformowała policję rodzina zaginionego mężczyzny.

W Klęczanach przy remizie strażackiej, gdzie było miejsce zbiórki, zaroiło się od strażaków, policjantów i ratowników. Wszyscy zostali podzieleni na czteroosobowe grupy i zaczęli przeszukiwać teren w okolicy kamieniołomu, gdzie po raz ostatni był widziany zaginiony 24-latek.

Zobacz też Pożar w sądeckiej firmie. W hali produkcyjnej zapalił się wózek widłowy[ZDJĘCIA]

W międzyczasie właściciel jednego z miejscowych warsztatów, pokazał dowodzącemu  poszukiwaniami nagranie na telefonie komórkowym, na którym został uchwycony moment, jak osoba przypominająca zaginionego 24-latka, spaceruje wraz z psem chodnikiem w kierunku Marcinkowic.

Chwilę później kolejna osoba postronna poinformowała służby ratunkowe, że mężczyzna, który wyglądem przypominał zaginionego 24-latka, został zabrany przez pogotowie ratunkowe sprzed domu parafialnego w Marcinkowicach. Policjanci sprawdzili tę informację. Okazało się, że zaginiony mężczyzna rzeczywiście został zabrany do szpitala. Był wyziębiony, ale jego życiu nic nie zagraża.

Na tym zakończona została akcja poszukiwawcza, w której wzięło udział 56 strażaków, 12 policjantów i 15 ratowników z GRS OSP Nowy Sącz. (r.gajewski@sadeczanin.info Fot. Grupa Ratownictwa Specjalnego OSP Nowy Sącz )Dziękujemy za przesłanie błędu