Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
10/07/2020 - 15:05

Niecodzienny pasażer. Wieźli skradzionego cielaka na tylnym siedzeniu

Najpierw ukradli cielaka, potem zapakowali go do osobówki i szybko odjechali ze swoim łupem. Myśleli, że pozostaną bezkarni. Ich "przygoda" zakończyła się na drzewach porastających stromą skarpę. Złodziejom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.


Dwóm mieszkańcom powiatu nowosądeckiego, którzy 8 lipca przed południem ukradli stukilogramowe cielę, które pasło się na łące, nie zabrakło fantazji. Tak, jak już pisaliśmy na łamach "Sądeczanina", mężczyźni zapakowali cielaka na tylne siedzenie samochodu osobowego marki Rover  i odjechali.

Zobacz też W samochodzie wieźli cielę, które wcześniej ukradli. Skończyło się fatalnie

Jazda z takim pasażerem chyba nie należała do najłatwiejszych, bo kilkanaście kilometrów dalej, kierowca stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i uderzył w drzewa porastające stromą skarpę. Mężczyźni pospiesznie opuścili samochód i uciekli zostawiając w środku cielaka.

Strażacy, którzy po chwili dotarli na miejsce zdarzenia, wyciągnęli zwierzę. W tym czasie policjanci sprawdzili pobliski teren szukając osób, które podróżowały samochodem. Przy jednym z gospodarstw mundurowi odnaleźli dwóch rannych mężczyzn, którzy przyznali się do kradzieży cielaka. Jak można się było spodziewać obydwaj byli pijani.

- 44-letni kierowca miał prawie 2,5 promila, a jego 32-letni kompan niewiele mniej, bo ponad 2 promile. Dodatkowo 44-latek prowadził samochód bez uprawnień. Mężczyźni zostali przetransportowani do szpitala na badania, a zwierzę trafiło pod opiekę weterynarza, a następnie zostało przekazane właścicielowi - informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Ta niecodzienna przejażdżka zapewne na długo zostanie w pamięci obu mężczyzn. Złodziejom grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.

RG [email protected] Fot. OSP Łabowa, KMP Nowy Sącz

Ukradli cielę, a następnie wieźli je w samochodzie. Skończyło się fatalnie
Tego jeszcze nie było. Dwaj mężczyźni ukradli cielę, a następnie wieźli je samochodem. Długo jednak nie nacieszyli się łupem. Auto, którym podróżowali, wypadło z drogi w Uhryniu i zatrzymało się na skarpie.


Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)