Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 13 maja. Imieniny: Agnieszki, Magdaleny, Serwacego
17/04/2021 - 07:15

Niebezpieczeństwa czyhają w Sączu. Można to sprawdzić na internetowej mapie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to bezpłatna działająca już cztery lata aplikacja dzięki, której można poinformować policję o zagrożeniach występujących w ich najbliższym otoczeniu. Mieszkańcy Nowego Sącza chętnie z niej korzystają. Tylko w pierwszym kwartale 2021 roku nanieśli na mapę ponad 600 zgłoszeń.

Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w swojej okolicy. To interaktywne narzędzie pozwala w  prosty i przede wszystkim anonimowy sposób przekazać Policji  informacje o zagrożeniach w wybranych kategoriach, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa. Zebrane dzięki mapie informacje pozwalają na jeszcze lepsze zarządzanie patrolami do bieżących potrzeb, co przekłada się na podniesienie poziomu bezpieczeństwa w miejscach wskazanych przez mieszkańców regionu.

Czytaj też Oszuści czyszczą bankowe konta na fałszywą aplikację Netflixa. Jak to możliwe? 

 Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa cieszy się wśród sądeczan dużym zainteresowaniem – mówi rzeczniczka sądeckiej  komendy Aneta Izworska. W pierwszym kwartale 2021 roku mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na mapę łącznie 612 zgłoszeń, z których potwierdzonych zostało 323 (53 proc.) – najczęściej potwierdzanymi zgłoszeniami były: przekraczanie dopuszczalnej prędkości (66 proc), wałęsające się bezpańskie psy (65 proc), grupowanie się małoletnich zagrożonych demoralizacją (57 proc), akty wandalizmu (55 proc) oraz niewłaściwe parkowanie (49 proc) – przytacza dane rzeczniczka.

Czytaj też Darmowe porady prawne w Nowym Sączu. Podpowiadamy, jak to zrobić  

 Od początku funkcjonowania aplikacji, czyli od września 2016 roku (do 15 kwietnia 2021) mieszkańcy Sądecczyzny nanieśli na łącznie 9 313 zgłoszeń. Każde z nich zostało zweryfikowane przez policjantów, którzy podjęli odpowiednie kroki zmierzające do eliminacji potwierdzonych zagrożeń – dodaje Izworska.

 Jak to działa?

Czytaj dalej na następnej stronie, kliknij TUTAJ







Dziękujemy za przesłanie błędu