Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Środa, 15 lipca. Imieniny: Henryka, Igi, Włodzimierza
14/05/2019 - 14:50

Musieli uciekać z płonącego domu. Dwie osoby trafiły do szpitala

Pożar wybuchł tuż przed godziną 22 w jednym z domów w Piwnicznej-Zdroju. Płonął pokój na pierwszym piętrze. Z pomocą mieszkańcom ruszyli strażacy z Nowego Sącza, Piwnicznej, Głębokiego oraz Kosarzysk.

- Z informacji uzyskanych od domowników wynikało, że w mieszkaniu może znajdować się jedna osoba – informują strażacy. Dwóch ratowników wyposażonych w maski do ochrony dróg oddechowych weszło do środka. Na drugiej kondygnacji odnaleźli kobietę. Natychmiast ewakuowali ją na zewnątrz i przekazali załodze karetki pogotowia ratunkowego, która udzieliła poszkodowanej pomocy medycznej.

Zobacz też To jakieś fatum? Kolejny wypadek w lesie. Podczas wycinki drzew zginął mężczyzna

Do budynku weszli kolejni strażacy, aby dokładnie przeszukać wszystkie pomieszczenia. Okazało się, że w domu znajdowały się jeszcze trzy osoby. Strażacy udzielili pomocy mężczyźnie i przekazali go pod opiekę ratowników medycznych. Pozostałe dwie osoby przebywające w budynku nie zgłaszały dolegliwości i nie potrzebowały pomocy medycznej. Po chwili dotarła druga karetka, której załoga udzieliła pomocy poszkodowanemu mężczyźnie. Obie osoby zostały zabrane do szpitala na badania.

Po ugaszeniu pożaru, strażacy oddymili pomieszczenia i wyrzucili na zewnątrz nadpalone rzeczy. Cały budynek sprawdzili kamerą termowizyjną. Gdy urządzenie nie wykazało żadnego zagrożenia, strażacy wrócili do jednostek. Jak na razie nie jest ustalona przyczyna pożaru.

RG [email protected], Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)