Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Wtorek, 5 marca. Imieniny: Aurory, Fryderyka, Oliwii
07/09/2023 - 14:35

To miała być zwykła kontrola drogowa. Zdradził ich... zapach

To miała być zwykła, rutynowa kontrola drogowa i taka by pewnie była, gdyby policjanci nie poczuli w samochodzie charakterystycznego zapachu marihuany. Przestępcza para wpadła na gorącym uczynku.

Wszystko wydarzyło się początkiem września, na jednej z ulic w Krynicy-Zdroju. W środku nocy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowe Audi. W trakcie przeprowadzanych czynności, mundurowi poczuli z wnętrza pojazdu charakterystyczną woń marihuany, dlatego postanowili dokładnie sprawdzić samochód.

- W schowkach znaleźli woreczki z białą krystaliczną substancją oraz papierowy kubek z suszem roślinnym. Dodatkowo kierowca miał przy sobie jeszcze dwie białe tabletki w woreczku strunowym. Mężczyzna przyznał się, że to jego własność i został zatrzymany – informuje Aneta Izworska z biura prasowego sądeckiej policji.

Zobacz też Zabił w wypadku w Barcicach dwie osoby, był pijany i pod wpływem narkotyków. Nowe, szokujące ustalenia

Szybko okazało się, że pasażerka też nie była bez winy. Podczas kontroli zaczęła zachowywać się nerwowo. Jak się okazało, miała ku temu powody. Policjanci znaleźli przy niej cztery zwitki folii aluminiowej z białym proszkiem. Ona również została zatrzymana.

- Po sprawdzeniu narkotesterem zabezpieczonych substancji okazało się, że była to marihuana, mefedron i tabletki ecstasy – łącznie blisko 20 gramów. Dodatkowo w miejscu zamieszkania mężczyzny policjanci znaleźli kolejne narkotyki – dodaje Aneta Izworska.

Zarówno mężczyzna, jak i kobieta usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków. Wkrótce będą tłumaczyć się z tego przestępstwa przed sądem. Mogą trafić do więzienia nawet na trzy lata.

Zobacz też Wstrząsające! 13-latka chciała targnąć się na życie. To był wyścig z czasem 

Z uwagi na nadpobudliwość mężczyzny i podejrzenie, że mógł prowadzić pojazd po narkotykach, w szpitalu została pobrana od niego krew do badań i jeśli będą znajdować się w niej niedozwolone substancje, mężczyzna poniesie także konsekwencje prowadzenia pojazdu pod ich wpływem. ([email protected] Fot. Ilustracyjna RG, KMP Nowy Sącz)Dziękujemy za przesłanie błędu