Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Niedziela, 25 października. Imieniny: Ingi, Maurycego, Sambora
08/03/2019 - 12:45

Limanowscy strażacy biorą sprawy w swoje ręce. Zobacz, co wymyślili

Limanowscy strażacy założyli stronę na Facebooku. W ten sposób chcą zaszczepić w młodych ludziach zamiłowanie do straży pożarnej, aby nigdy nie brakowało osób gotowych do niesienia pomocy potrzebującym.

Strona na Facebooku o nazwie „Powiat Limanowski 112”, która zrzesza strażaków oraz sympatyków straży pożarnej została założona już w 2015 roku. Po kilkuletniej przerwie została na nowo reaktywowana przez strażaka jednej z limanowskich jednostek OSP oraz sympatyka służb ratunkowych.

- Zdjęcia i informacje o zdarzeniach otrzymujemy od druhów OSP z całego powiatu limanowskiego. W tworzenie naszej strony zaangażowali się strażacy z prawie każdej jednostki z terenu naszego powiatu. Dzięki dobrej współpracy mamy informacje o zdarzeniach na bieżąco – mówi Tomasz Matras, współzałożyciel fanpage'a.

Strona została założona z myślą o strażakach z powiatu limanowskiego, którzy każdego dnia wyjeżdżają do różnych akcji, ryzykując własne życie. Publikując na fanpage’u zdjęcia i informacje z wypadków, pożarów i innych ekstremalnych zdarzeń, z którymi borykają się limanowskie służby ratunkowe, administratorzy strony chcą zaszczepić w młodych ludziach zamiłowanie do ratowania życia ludzkiego.

Niestety w jednostkach OSP coraz częściej brakuje osób, które chciałyby charytatywnie spieszyć z pomocą potrzebującym. Administratorzy strony poświęconej służbom ratunkowym mają nadzieję, że przyczynią się do tego, że jednostki OSP będą cieszyły się popularnością i nigdy w nich nie zabraknie osób, które ruszą na ratunek potrzebującym.

- Dziękujemy wszystkim strażakom i miłośnikom straży pożarnej, którzy angażują się w tworzenie naszej grupy. Zapraszamy wszystkich chętnych do współpracy – dodaje Tomasz Matras.

RG [email protected], Fot. Powiat Limanowski 112Dziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)