Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Sobota, 22 czerwca. Imieniny: Pauliny, Sabiny, Tomasza
03/02/2024 - 09:00

Kurier przyniósł mu do domu przesyłkę. To był dopiero początek jego problemów

Kurier dostarczył mu przesyłkę, której - jak się okazało - wcale nie zamawiał. To był dopiero początek jego problemów. Uważaj, to może spotkać również ciebie.

O tym, że oszuści wyłudzają pieniądze w momentach, gdy się tego najmniej spodziewamy, przekonał się mieszkaniec Piwnicznej-Zdroju. Pod nieobecność mężczyzny do jego domu zapukał kurier z przesyłką za pobraniem. Jeden z domowników odebrał ją i zapłacił 250 złotych. Kiedy 43-latek wrócił, był zdziwiony tą sytuacją, ponieważ niczego nie zamawiał i nie spodziewał się też żadnej przesyłki, natomiast gdy ją otworzył, okazało się, że w środku są buty o niewielkiej wartości.

Oszukany mężczyzna natychmiast poinformował o sprawie piwniczańskich policjantów. Mundurowi podjęli liczne czynności, które zaowocowały wstrzymaniem wypłaty środków dla nadawcy. Te wkrótce zostaną zwrócone 43-latkowi.

- W związku z tym zdarzeniem apelujemy o ostrożność. Aby nie dać się oszukać w podobny sposób, szczególną czujność powinny zachować zwłaszcza osoby, które często robią zakupy w Internecie, a ich bliscy są przyzwyczajeni, że kurierzy dostarczają do nich paczki – przestrzega kom. Justyna Basiaga z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu.

Na tego typu oszustwa narażeni są także pracownicy firm, którzy odbierając w pośpiechu wiele przesyłek, nie do końca mają pewność czy ktoś zamawiał daną rzecz. Dodatkowo kwoty do pobrania są zwykle niezbyt wysokie, co powoduje uśpienie czujności osoby odbierającej przesyłkę - dodaje policjantka. 

Dlatego pamiętaj, zachowaj szczególną ostrożność, gdy kurier dostarcza ci przesyłkę za pobraniem, której nie zamawiałeś. Gdy masz wątpliwości, lepiej jej nie odbieraj. Bądź czujny, gdy odbierasz przesyłkę za pobraniem w imieniu kogoś bliskiego lub współpracownika. Przed zapłatą skontaktuj się z faktycznym adresatem i zapytaj, czy spodziewa się przesyłki, którą należy opłacić przy odbiorze. ([email protected] Fot. Pixabay)Dziękujemy za przesłanie błędu