Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 28 maja. Imieniny: Augustyna, Ingi, Jaromira
14/03/2018 - 15:15

Kobieta oszukana "na oficera". Straciła 100 tys. złotych! Policja apeluje

Oszuści wciąż żerują na osobach starszych. Po metodzie "na wnuczka", przyszła kolej na kolejne wyłudzenia. Wczoraj w Limanowej do 66-letniej kobiety zadzwonił oszust, podający się za oficera CBŚ. Kobieta straciła swoje oszczędności.

Mężczyzna, który zadzwonił do kobiety, podał się za funkcjonariusza z Centralnego Biura Śledczego Policji, który walczy z nieuczciwymi bankowcami.  66-latka uwierzyła, że bierze udział w akcji policyjnej. Oszuści nakłonili ofiarę do założenia nowego konta bankowego na które przelała oszczędności, a następnie podała oszustom login oraz hasło.

Zobacz też: Mrok, las, góry i marsz z kompasem - co się działo na górze Łopień? [Zdjęcia]

Sprawcy odradzali kobiecie kontakt z tutejszą jednostką policji bądź z pracownikami banku twierdząc, że może to zaważyć na powodzeniu ich akcji. Kobieta straciła 100 tys. złotych.

- Apelujemy o szczególną ostrożność i przypominamy, że policjant nigdy nie zadzwoni i nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelanie ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu. Funkcjonariusze Policji i innych służb nigdy nie informują telefonicznie o prowadzonych przez siebie akcjach - informuje mł. asp. Jolanta Mól rzecznik prasowy limanowskiej policji.

Zobacz też: Policyjny pościg zakończony dachowaniem. Znamy powód ucieczki!

To kolejna, coraz częstsza metoda oszukiwania osób starszych, zaraz po metodzie "na wnuczka" czy "na policjanta". 

[email protected]Dziękujemy za przesłanie błędu