Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
22/08/2021 - 07:20

Kłęby dymu nad Tyliczem. Spłonęła altana, strażacy musieli ratować dom

Mieszkańcy Tylicza własnymi siłami próbowali ugasić pożar altany. Drewniana konstrukcja spłonęła doszczętnie.

W sobotę, 21 sierpnia, w Tyliczu na ulicy Pułaskiego na prywatnej posesji paliła się drewniana altana, domek dla dzieci i materiały schowane w trzech blaszakach stojących obok. Na miejscu po godzinie 9:00 pojawiły się zastępy straży pożarnej z Krynicy-Zdroju (JRG), Tylicza, Mochnaczki Niżnej i Muszynki (OSP).

Właściciel altany odłączył w niej zasilanie, a mieszkańcy domu, który stał tylko kilka metrów dalej próbowali ugasić pożar wodą z węża ogrodowego. Na niewiele się to zdało, bo drewniana konstrukcja doszczętnie spłonęła.

Jak informują strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Nowym Sączu, mieszkańcy i strażacy próbowali obronić budynek mieszkalny przed płomieniami. Z domu ewakuowano jedną osobę. Na szczęście nikt z obecnych na miejscu nie zgłaszał dolegliwości zdrowotnych.

Po ugaszeniu pożaru strażacy sprawdzili kamerą noktowizyjną pomieszczenia w budynku mieszkalnym, dogasili pogorzelisko i rozebrali niestabilne części konstrukcji altany. Strażacy pracowali na miejscu ponad półtorej godziny. Nie wiadomo co było przyczyną pożaru. ([email protected], fot. PSP w Nowym Sączu)

Kłęby dymu nad Tyliczem. Spłonęła altana, strażacy musieli ratować dom
Mieszkańcy Tylicza własnymi siłami próbowali ugasić pożar altany. Drewniana konstrukcja spłonęła doszczętnie. Zagrożony pożarem był też budynek mieszkalny, który stał tuż obok (Fot. PSP w Nowym Sączu)


Dziękujemy za przesłanie błędu