Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Poniedziałek, 10 sierpnia. Imieniny: Bianki, Borysa, Wawrzyńca
04/01/2020 - 13:30

Kierowcy, noga z gazu! Dziś wielkie polowanie policji na drogowych piratów

Mamy kolejny długi weekend. W poniedziałek przypada święto Trzech Króli, więc kto żyw ruszył złapać dwa, trzy dni oddechu, a to sprawia, że drogi zapełniły się autami. Niektórzy, żeby jak najszybciej dotrzeć do celu, wciskają w gaz. Dziś mogą się spodziewać wzmożonych kontroli policji.

Blisko czterdzieści kolizji i trzy wypadki, taki był bilans końcówki roku na Sądecczyźnie, kiedy drogi zapełniły się autami spieszących na świąteczny wypoczynek Polakami. Teraz mamy kolejny długi weekend i duży ruch na drogach. 

Czytaj też Czy wcześniej rozegrała się jakaś tragedia? Jego zwłoki znaleźli w rzece 

Ci, którzy lubią wdepnąć w gaz powinni mieć się na baczności. Dziś policja nie odpuszcza drogowym piratom i poluje na tych wszystkich, którzy łamią przepisy i stanowią zagrożenie dla innych. Na drogach regionu  można się natknąć na specjalne grupy pościgowe „Speed”, które  są częścią Nieetatowego Zespołu ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach powołanego przez policję.

Czytaj też Daje czadu! Kordian wyprawił się do Ameryki po nową furę?

Takie wzmożone kontrole są prowadzone przez funkcjonariuszy cyklicznie i mają pomóc w poprawie bezpieczeństwa na drogach i zmniejszyć poczucia bezkarności wśród kierowców łamiących przepisy ruchu drogowego. A więc, noga z gazu!

[email protected] fot. archiwumDziękujemy za przesłanie błędu

Sądeczanin HISTORIA (2-2020)