Trwa wczytywanie strony. Proszę czekać...
Czwartek, 17 czerwca. Imieniny: Laury, Leszka, Marcjana
26/09/2018 - 15:00

Jak doszło do tragicznego wypadku w Trzetrzewinie? Śledczy ujawniają nowe fakty

Śledczy wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Trzetrzewinie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu osobowego nie ustąpił pierwszeństwa motocykliście i doprowadził do zderzenia.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku w Trzetrzewinie. Przypomnijmy. Dramat rozegrał się w sobotę 18 sierpnia około godziny 17.30 na drodze krajowej numer 28 w Trzetrzewinie.

Zobacz też Trzetrzewina: Motocyklista walczy o życie. Policjanci szukają świadków wypadku

Policjanci ustalili, że 25-letni mieszkaniec Jazowska jechał motocyklem od Limanowej w kierunku Nowego Sącza. Z kolei kierowca osobówki chciał skręcić w lewo. Ich drogi spotkały się w Trzetrzewinie tuż obok kościoła. Pojazdy zderzyły się. Ciężko ranny motocyklista został zabrany śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do krakowskiego szpitala.

Śledczy przesłuchują świadków, którzy widzieli wypadek. Prokuratura czeka jeszcze na opinię dotyczącą obrażeń ciała motocyklisty i stanu technicznego pojazdów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną wypadku było nieprawidłowe zachowanie kierowcy samochodu osobowego, który nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze z jaką prędkością poruszał się motocyklista.

Zobacz też Wojtek potrzebuje naszej pomocy. Nie bądźmy obojętni!

RG r.gajewski@sadeczanin.info, Fot. PSP Nowy SączDziękujemy za przesłanie błędu